Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elaphe guttata -- všeho se bojí

Dobrý den.
Loni jsem si pořídil rok a půl staré odrostlé mládě užovky červené. Od začátku působila vyplašeně a bojácně myslel jsem že je to z nového prostředí na které není zvyklá. Tyto problémy se projevovali tím že: téměř vůbec nevýlézala z úkrytu, bála se každého pohybu a měla problémy s lovením ŽIVÉ,POHYBLIVÉ potrvy , proto jsem byl nucen podávat mrtvou potravu.
Tyto problémy přetrvali až do teť ,ale nejvíce LOVENÍ MYŠÍ( zezačátku si nemohla zvyknout na nový druh potravy a odmítala ji sníst) Díky tomu jsem se různě ptal co mám s ní dělat nic nepomáhalo až mi někdo poradil abych myš podal omráčenou -- to jedíné pomohlo.
Prosím o radu zda se dá s tím něco dělat (Rád bych viděl jak ulový myš)

Děkuji za odpověď.

S lovením bych si hlavu nelámal..... Spousta hadařů, ke kterým patřím i já, preferují krmení omráčenou či zabitou potravu, i když jsou jejich chovanci zdatnými lovci. Má to jeden prostej důvod, neriskuješ poranění hada a zbytečné pokousání od myši či hůř od potkana. Buď rád, že myši přijímá a je jedno zda živé či mrtvé.