Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Polyspilota aeruginosa - kokon

Zdravím ve spolek:-)Asi před třemi týdny jsem na burze koupil tuto kudlanku. umístil jsem ji do vhodného terária, bez problémů přijímala potravu. Dnes ráno jsem si všiml, že je v teráriu kokon. Chci se tedy zeptat kudlankářů:-)na následující. Koupil jsem kudlanku už napářenou? Co s kokonem, pokud bych chtěl zkusit odchov? Za jak dlouho se líhnou nymfy u tohoto druhu?

ahoj - nejsem žádný kudlankář, ale kdysi jsem jednu choval - také mi udělala kokon, ale byl zcela neoplozený.. od koho jsi ji kupoval? Odchovatel mojí kudlanky říkal, že je chová volně v bytě, kde má v rohu místnosti vrbové větve (tam by se možná napářila.. jinak z toho asi spíš nic nebude :-/

Taktéž zdravím,
je možné, ze kudlanka vůbec napářená není a kokony jsou "jalové", v tom případě je také možné časově nepříliš vzdálené úmrtí. Pokud samice byla napářená, měly by se kokony líhnout cca za šest týdnů (30-35*C, vlhkost 70%).