Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agamka

Ahoj..potrebuju poradit..Mame 3agamky. Vsechny byly v pohode az najednou jedna zacala dostavat takove "tiky"..::)hazi hlavou a lita po terarku..Podavame ji vapnik a vitaminky, mame kvalitni UVB i UVA. :?:Dostavaji svaby, cervy, cvrcky a zeleninu...Nevite cim to muze byt? Nekde jsem se docetla, ze treba malo piji, nebo ze maji az moc vitaminu...Poradte..dekuji:-)

V terarku je repti glo 10 asi 3 mesice stara. Jako stravu pouzivame cvrcky svaby a zophobasy obalene v nutrimixu riznutem drcenou sepiovkou a ze zeleneho ted pres zimu papriku rukolu obcas salat a nekdy jablko mrkev. Vypada to asi zhruba tak ze da hlavu dolu pri tom natahne predni koncetiny a rychle trhne hlavou zpet nahoru. Problem je kdyz chce neco sezrat nedokaze se pro to sklonit a kdyz uz to ma v tlame tak ji to treba i vypadne. Cvrcka a svaba nekdy honi i nekolik minut strasne se snazi ale proste se netrefi.

U těchto závažných zdravotních poruch Vám stejně nezbyde nic jiného, než navštívit veterináře se specializací na plazy. My zde můžem jen polemizovat. Příjem vápníku se zdá být v pořádku, ovšem
je zde zase otázka, zda UVB záření z Reptigla stačí na jeho vstřebání
do kostí, když to napíšu zjednodušeně,protože Reptiglo není moc kvalitní zdroj a taky záleží, aby se k němu zvíře mohlo dostat co nejblíž. Dále může křeče způsobovat nedostatek vitamínu B nebo nějaké nervové onemocnění či vrozená vada, která se nyní začla projevovat. Toto je můj pohled na věc, možná, že někdo ze zdejších kolegů bude mít jiný názor.

pavluch má pravdu.Jedna věc je jak je UV zdroj daleko od agam(ideálně-krom výbojky je do 30 cm,pak je účinnost téměř nula) a druhá věc-vrozená vada.V ČR jsou agamy vousaté tak zprzněné bussinessem,že se tu množí příbuzné a nemocné agy,jen aby každý vydělal.Jsem jasně pro veterináře