Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Únik hmyzu skrz šoupačky

Dobrý den,

aktuálně řeším problém s unikajícím hmyzem z mých terárií skrze mezeru mezi šoupacími skly. Rád bych tímto poprosil zkušenější o nějaké tipy, jak tuto mezeru zatěsnit. Používám terárka z OSB desek, nahoře a dole klasické posuvné lišty a v nich 3 mm sklo. Vzniká zde mezera cca 5-6 mm. Napadlo mě něco mezi ně vlepit. Momentálně zkouším gumové těsnění do oken, ale myslím že časem toto nebude pro hmyz žádná překážka. Našel jsem tuto silikonovou pásku, ale tloušťka 1,5 mm není dostačující. Za jakoukoli radu budu vděčný.

Zdravím,
já si těsnění vyrábím sám ze silikonu.
Dělám to tak, jako když se betonuje...
Ze samolepící pásky si udělám na požadovanou mezeru " šalování " , protože to je z lepící pásky, rovnou je to lepená na sklo.
Když mám tvar a vhodný rozměr nalepený, vnesu do mezery silikon na terária, nechám zatuhnout, samolepící pásku otrhám, skla zandám do šoupaček a hotovo.
Kdykoli se dá silikon ořezat a " umýt " prostředkem na odstranění silikonu a skla jsou zase jako nová.
PB