Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemocná želvička

Dobrý den,

koupili jsme si dvě želvy nádherné. Když jsme je dali do akvária, tak jedna byla hned aktivní, plavala, žrala, ale druhá skoro nejde do vody a když ano, tak se nepotopí a plave na hladině. Žere jen, když dám krmení přímo k ní. Také pořád otevírá tlamičku. Nevíme jestli je nějak nemocná nebo si zvyká na nové prostředí. Děkuji za odpověď.

Z Vašeho popisu usuzuji, že to bude spíše vážnějšího charakteru. I jsem tuším někdy četl, že špatné a nevyvážené plavání značí plicní problémy? Nechovám je ale a tak se můžu mýlit, zkušenější vám poradí lépe.
BTW, pokud jste kupovala mláďata, nejsou tuším (T.s. elegans)nezakázala EU jejich dovoz?

Toto sa tu už rozoberalo niekoľkokrát, treba hľadať. Ak sa nevedela ponoriť hneď od začiatku, je jasné, že zaklateľka vlákna nepozerala, čo kupuje, samozrejme tu tiež chýba popis podmienok chovu a všetky ostatné nutné informácie.
Čo sa týka samotného stavu korytnačky, s najväčšou pravdepodobnosťou je to zápal priedušiek, zápal pľúc prípadne niečo podobné. Najlepšie je dať správne podmienky a plus vyhľadať veterinára.