Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektroinstalace terarii

Potreboval bych trosku pomoct se zapojenim terarek v pokoji...protoze se mi tu ty zvirata pomerne mnozej a s nima pribejvaj kabely a spinaci hodiny a uz v tom mam celekm gulas tak bych to chtel trosku nejak "ucesat" a tu elektriku co nejvic zjednodusit....udelal jsem takovou maluvku pro lepsi predstavu toho, jak bych si to zhruba predstavoval a byl bych rad kdyz by to zkouknul nekdo, kdo trosku elektrice rozumi(ne jako ja) a rek mi jestli je to realizovatelny a pripadne co bych mel udelat jinak....

Takze planuju udelat jen dva okruhy-svetelnej a mlhovaci aby mi odpadla ta hromada spinacich hodin.

Svetelnej okruh by napajel jeste cerpadlo vodopadu a ventilatory u pardalich terarii, zaroven bych chtel, aby se kazdy terarko dalo samostatne vypnout v pripade kdy vypoustim zvire bud do venkovniho vybehu nebo volne po byte a to nesmi mit vliv na ostatni terarka....
Celkovy prikon vsech svetel a cerpadla je 280w

Mlhovaci okruh se tyka jen terarii pro pardaly,tam je to celkem bez problemu...
Celkovy prikon mlhovacek je 76w

Takze v maximalni spicce je komplet prikob 356w.
Problem je v tom ze mam v pokoji jen jednu zasuvku kterou tohle vsechno muzu napajet..... a proto se ptam jestli je to realizovatelny:)

Budu rad za kazdej postreh,radu,tip nebo kritiku:)

[http://tera.poradna.net/file/view/7898-pudorys-pok oj-1-bmp]

Takze komplet elektroinstalace hotova.byla to pekna fuska:)
Diky suprovymu schematu se v zapojeni nevyskytly zadny problemy- ty nastaly az pri zkousce jednotlivyh zasuvek... nejcastejsi problem kvuli kterymu porad vylitaval proudovy chranic byl ve spojeni objimek od zarovek a koncovek(vetsinou treba objimka na 3 draty a zastrcka dvoudratova apod.)chvili trvalo nez jsem zjistil, ze kdyz mam na zastrcce spojeny nulak a zem tak na objimce to musi byt to same, jinak to vylitne....:)
Takze po predelani vsech kabelu to funguje naprosto pohadkove:)

A "odtucnil" jsem mistnost a zhruba 50m prodluzovaku,6 rozdvojek,10spinacich hodin a par vypinacu:)

Timto bych chtel podekovat panum Bahno a NapraP za jejich uzitecne rady a vytvoreni schematu zapojeni, bez ktereho bych se do toho urcite nepustil a stale bych tu zapsail s prodluzovackama:)

Prikladam foto vydratovani rozvadece(neni to nic extra, ale mohlo by byt hur:D)
[http://tera.poradna.net/file/view/8006-rozvadec-jp g]

Kamarád mi udělal v tera místnosti dva okruhy zásuvek, každý
okruh jde načasovat zvlášt,takže mohu pripojit výbojky na
okruh s kratším časovým režimem, což je výhodný ted až budou
vedra. Zárivky můžu dát do zásuvek druhého okruhu s delším režimem. Pak je tam několik zásuvek na tretím okruhu, ty nejdou pres spínací hodiny a je tam proud nonstop.

[http://img10.imageshack.us/img10/6414/dsc00431qq.j pg]