Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvyknutí úžovky červené na ruku

Zdravím,
prosím, poradil by mi někdo, jak nejlépe "ochočit" úžovku červenou, tzv, aby se mě nebála?
Mám 7 měsíční samičku týden, ale stále se mě bojí a já nevím, jak ji nejlépe zvyknout na mně, je to můj první had.

Děkuji za vaše rady

Já si mohl vklidu vytáhnou mou guttku až tak po dvouch měsících. chce to hodně času, klid a žádný rychlí pohyby... zezačátku se schovávla hned jakmile sem přišel k terárku, časem přestala ale jakmile jsem dal ruku do terárka tak byla ve střehu. A teď už když příjdu k terárku tak se plazí jako by nic. očuchává ruku, je klidná atd... Ale jak bylo již řečeno, není to mazlík na hraní, když udělám rychlej pohyb třeba při výměně vody tak ihned zpozorní a číhá...