Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klapavka + želva nádherná v jednom terárku

Projela jsem diskuse na téma klapavka, ale odpověd jsem tam nesehnala. Tak snad mi nějaká dobrá duše poradí. Mám rok klapavku obecnou, věk nevím, ale má 7 cm /přikládám foto/. Četla jsem, že někteří krmí 3-4krát týdně, já krmím každý den. Je to problém? Chtěla bych si pořídit ještě želvu nádhernou, tudíž mám dotaz, zda ji mohu ubytovat do terárka ke klapavce? Bude to problém? Má s tím někdo zkušenost? Díky za odpověd. Monika

Pri veľkosti 7cm radšej kŕm obdeň, aby nebola tučná. Prekrmovanie môže mať tiež neblahý vplyv na jej vnútorné orgány. Bude stačiť, ak bude dostávať žrať 3x týždenne.
Čo sa týka spoločného chovu s trachemyskami, problém môže nastať, keď bude veľkostný rozdiel medzi nimi príliš veľký. Klopavka dorastie cca 13cm, TSS vyše 20. Pri kŕmení by mohlo dôjsť k úrazu, keby väčšia korytnačka poranila, prípadne aj zabila tú menšiu.

Miro chtěl říct, že to není úplně dobrej nápad. Jednak opravdu želvy mohou být agresivní, a to i při rozdílné velikosti (i malá klapavka je obvykle pěkně kousavá). Hlavně ale nároky na výšku vodního sloupce - klapavky nepotřebujou příliš plavat, kdyžto graptemysky, trachemysky a ostatní si obvykle potřebují pěkně zaplavat... (to platí i pro tashet).