Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem leguán zelený - nafuoklé bříško

Zdravím,
prosím o radu, něž v té zimě poletíme na veterinu. leguánek mi 4 den špatně jí, 1x zvracel, je spavý a bez energie. má nafouklé bříško, ale když mu ho prohnatávám, nejeví známky bolesti. krmím ho klasika, ovoce, zelenina, vločky, rýže. 2x jsem ho dokrmoval přesnídávkou. listy neukusoval.
za odpověd předem děkuji

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Dobrý den myslím že můj legouš nemá žádný problém, ale přesto se vymyká Vašim radám, tak nevím. V te…
lenis22 23.09.2011 06:31
lenis22
Odmítá být v terárku? Tím je míněno co? Odchází jakmile otevřete nebo buší čumákem do skla? Nějak si…
Y Draig Goch 23.09.2011 12:10
Y Draig Goch
To by mě zajímalo, co se z tohohle vyvine! To mě taky.Vypadá to opravdu na slabou žárovku.Zajisti t…
LEGO25 23.09.2011 15:47
LEGO25
No, z dotazu vyplývá, že leguán bylí volně v místnosti NA teráriu s osmáky... proto by mě strašně za…
Y Draig Goch 23.09.2011 17:56
Y Draig Goch
Asi neodpoví.Přesně tak,na prochásku a domů.Umýt zuby a spát.:-DŠkoda že nepíše,dalo by se pomoct.Zr…
LEGO25 23.09.2011 18:12
LEGO25
Tři měsíčně? Ty vole... u nás se prodal jeden za dva roky a to prosím pěkně ten, co šel k nám! Třeba… poslední
Y Draig Goch 23.09.2011 18:35
Y Draig Goch

Dobrý den
myslím že můj legouš nemá žádný problém, ale přesto se vymyká Vašim radám, tak nevím.
V terárku absolutně odmítá být (přisuzuji to mrňavému teráriu ve zverimexu kde byl rok zavřený) a usadil se na terárku pro osmáky nahoře a tak jsem nad něj zavěsila žárovku, kousek od něj je bazének s vodou a vlhčím ji rzprašovašem několikrát denně. Jenže ona odmítá být i pod tou žárovkou a lehá si nad ni. Tak tam má topnou desku a na ní se válí skoro celý den.Vnoci odchází spát na větev na okně (tam líhává často i přes den) no tím chci ale říct že ona mi na žárovku a teplo zvrchu úplně prdí a rozplácne se vždy jen na topné desce..Žádné zdravotní problémy nemá..tak nevím jestli ji mám nutit ležet pod tepelným zdrojem když to odmítá a leze pořád nad něj.
foto.html děkuji předem za názor:-)Lenka

Odmítá být v terárku? Tím je míněno co? Odchází jakmile otevřete nebo buší čumákem do skla? Nějak si to nedovedu představit. Stejně jako chov leguána mimo terárium...
Že zatím nemá žádné problémy, to o ničem nesvědčí. Jí? Kolik toho za den sežere, jak a kam se vyprazdňuje, jak často?
Náš legoš byl ve zverimexu skoro dva roky, ale trauma z podstatně většího tera tedy žádné neměl a snad ani nemá. Na kontrolované procházky chodí často, ale vzhledem k množství dalších ubikací a "lákadel" opravdu jen pod dozorem. Nicméně, jestli je váš legouš promrzlý (což zřejmě bude), tak tomu pohybu asi moc nedá.
To by mě zajímalo, co se z tohohle vyvine!

To by mě zajímalo, co se z tohohle vyvine!

To mě taky.Vypadá to opravdu na slabou žárovku.Zajisti terko,aby se nemohl zranit a popálit o žárovku.Zajistit aby nemohl zdrhnout,a dát mu tam pořádnou výhřevku,aby pod ní měl aspoň 35° a né víc jak 45°.Jinak ho zas upečeš.Uvidíš,že se bude vyhřívat pod žárovkou a né nad ní.Myslím si že problém je ve špatném zařízení chovu.Můj lego je akční až moc a terko miluje.Dej sem víc informací a poradíme.Teplotu,velikost terka,pozadí,podestýlka,čím svítíš,nějakou tu fotku terka,krmivo.

No, z dotazu vyplývá, že leguán bylí volně v místnosti NA teráriu s osmáky... proto by mě strašně zajímalo, jak se vyprazdňuje. Lemrouch když se vypustí, je to chlístanec jak blázen, sice se většinou vypouští do bazénku, ale když to letí z větve, je to solidní sprcha...
Popravdě, představa leguána, povalujícího se celý den na topném kameni mimo terárium mi přijde tak děsivá, že nevím, jak reagovat. Ta naše červená příšera se dopoledne prohřeje, zoranžoví a pak zachraň se kdo můžeš... :-D A stejně má člověk strach, že se o to špatně stará! A při představě, že nechávám lega stydnout a schnout někde na nábytku... to leda když je na procházce a jak se přestane hýbat a je na omak trochu chladnější, hurá s tim zpátky pod lampy.
Slečna nám ale zřejmě neodpoví... :-/

Asi neodpoví.Přesně tak,na prochásku a domů.Umýt zuby a spát.:-DŠkoda že nepíše,dalo by se pomoct.Zrovna včera jsem byl v jednom zvěráči,který má i legoše,a jak vím,tak jich tam prodají docela dost.Tak jsem se zeptal,kolik jich tak prodávají,a prý je to průměrně 3kusy měsíčně.Tak to by mě zajmalo kdo je chová,že v Ostravě skoro nikdo lega nemá.Radši nemyslet,kde ty mláďata jsou.Oni si ho pořídí,a pak až zjišťují co a jak.A dokonce neví že to není chamík,ale dvoumetrový ještěr.

Tři měsíčně? Ty vole... u nás se prodal jeden za dva roky a to prosím pěkně ten, co šel k nám! Třeba s tím lidi krměj hady nebo varany...
Procházka musí bejt, to je jasný. Ale pod dozorem, na chvíli a pak pěkně zase světlo a teplo. Pořádně nasvítit, nahřát, nažrat...
Já akurát teda nejvíc ze všeho nechápu tu formulaci "odmítá být v terárku" - to jako si otevře dveře a odejde? ::) Na pívo... Terko je zavřetý a když ten moula hrabe tlapama u dveří, tak jo, když to jde, pustit... když ne, tak nechat bejt, však on se zklidní.
To na fotce je docela hezké zelené zviřátko, byla by ho škoda... :-/

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru