Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kompaktní zářivka

Dobrý den. :-) Nevim jestli do terária ( 95-55-40 ) D*V*Š .. Dát kompaktní zářivku buď 8.0 23W Reptistar. A nebo kompaktní záživku Repti Glo 10.O 26W ? Nebo by bylo lepší koupit lineární zářivku Narva Reptilight 18W 60cm ? Pro Agamu vaousatou ;-)

Stručně: Agama potřebuje HODNĚ kvalitního světla, nejde pouze o UV záření. Takže připadají v úvahu dvě možnosti. Buďto kombinace dobrého UV kompaktu (nikoli ReptiGlo, a to ani 10.0) s nějakými trubicemi se slušným spektrem (schválně užívám množné číslo, doporučuju Narvu), nebo, jak jinak, zainvestovat do výbojky, která to vyřeší všechno najednou. V takovém případě je samozřejmě třeba mít na ni prostor nad teráriem. To vaše je nízké, takže zavěšení dovnitř nepřichází v úvahu.