Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dlouhodobý problém s krmením

Dobrý den, pred 8 měsíci, jsem si privezl domů 2 guttky z jednoho vrhu(takže sourozenci). Byly to mláďata. Obě jsou samice. Zatímco první samice vesele roste a krmení s ni není žádný problém, ta druhá za celou dobu vůbec nic. Krmím jí násilně 1 týdně, od té doby se 3x svlékla a vůbec neporostla. Kdybych měl porovnat tyto dvě samice tak ta první je minimálně 6krát větší a to jsou z jednich vajíček. Vyzkoušel jsem: Dával jsem jí do malé krabičky s naříznutým holátkem(jak na hlave tak briše), nechával jí tam přes noc. Před krmením jsem jí postříkal vodou, zavřel jsem jí v krabičce do skříně s holátkem, aby měla naprostou tmu a klid. Zkoušel ji 2 měsíce s vypnutým osvětlením a naprostým klidem ani poté si nevzala. Vyzkoušel jsem prostě všechny rady co jsem sehnal, ale zbyla mi jen malá gutka co neroste a to by už měla mit aspon 65cm a to má po 8 měsících takových 35 (možná jsem to přehnal). Už mě mnohokrát napadlo dát jí pryč, protože do chovu se asi hodit nebude. Ale při každém krmení si říkam, že se přiště možná vzpamatuje, ale pořád nic. Už jsem z toho dost zoufalý. Zkuste mi poradit jestli někdo má stejnou zkušenost.

ahoj, řešil sem stejný problém s prckem a pomohl my ho vyřešit Reptimania. Jak vélké máš terárko ? Prckové maj z malího terária psycho, odvezl jsem ho zmiňovanému pánovi, ten hp dal do menšího terária a po 4 dnech had sám sežral 6 holat... měl jsem ho v teráriu 100x50x50, teď je v polovičním na délku a zdá se že se chytne... Je had pořád zalezlí v úkrytu ? ten můj vylezl v noci tak jednou za týden se napít a hned zase zpět....

Ještě bych Leviatana doplnil: může to být i "hierarchií". Ten menší had je vystresovaný z toho druhého. Něco podobného se mi stalo s malýma E. schrencki. Dokud byly spolu, tak žrala jen jedna. Jakmile jsem je rozdělil, tak se hned chytla i ta původně nežeroucí a velmi rychle velikostně dohnala tu druhou...

EDIT: Leviatan myslel, že mají prckové psycho z velkého terária, nikoliv menšího...

Terarium je 60x30x40 takže nic velikého. Obě samice jsem hned rozdělil (asi po týdnu co jsem je přivezl). Ven z ukrýtu vyléza občas večer, tak 2x do týdne. Ale někdy je třeba celý den venku z ukrýtu (to když jsem ho zkoušel 2 týdny nekrmit). Začínám si myslet, že si na to násilné krmení zvyknul. Když do ní ,,nacpu´´ větší část holátka tak už polyká sama. Ale jak říkám sama od sebe si nevezme vůbec nic.

Tak já je dávám do tohohle:
http://noto.cz/domacnost/boxy-a-dozy/boxy/boxy-do- 15-l/box-s-vikem-heidrun-14-l-.html

Podklad: písek a rašelina 1:1, úkryt - kus kůry, miska. Vytápění - položím na jiné tera, větrání - vyvrtané díry ve stropě a na bocích.
Většina hadů se chytne, ale není to 100%. Já taky cpu 3 - 4 hady, protože na ně nic nefunguje. Teď mi kamarád radil, že je cpát nemám a že mám prostě vydržet, dokud se nechytne sama...

Tuto metodu necpat je jsem zkoušel také, po 3 měsících od narození pořád nic, tak jsem to nevydržel a nacpal je. Od té doby zase hladovka a pořád nic. U jedné Lampropeltis alterna jsem musel násilím krmit skoro dva roky, teď je z ní pěknej kousek a dohnala tu počáteční ztrátu. Někdo ještě radí zazimovat natvrdo, ale na to jsem neměl odvahu.