Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cerveni roztoci

Dobry den,
nema nekdo zkusenosti s cervenymi roztoci na malych jesterkach? Koupil jsem si Lygodactylus,meri asi 8cm a bojim je vzhledem k velikosti pouzit nejaky drijak. Mechanicke odstraneni take moc nepripada v uvahu jelikoz jsou moc divoky a prtavy. Dekuju za kazdy prispevek

Dobrý den,

u importovaných lygodactylů jsem problém s těmito roztoči vyřešila tak, že jsem kus vaty nastříkala frontlinem, zabalila ho do kusu silonové punčochy a zavěsila na měsíc do rohu terária. Následně jsem rosila druhou stranu terária, aby gekoni náhodou neolizovali frontline.

mělo by, já teda ošetřuju zvířata rovnou, než je pustím do ubikace. ale třeba u zvířat, co byla ošetřená po tom, co se objevili roztoči až na zvířatech v terárku a zvířata byla ošetřená, tak po jejich navrácení do terária vychcípali roztoči i v terárku, navíc se tam otrávili i cvrčci, takže ten odpar z přípravku bude asi dostačující, a to to bylo v ubikacích s celým vrchem z pletiva, takže hodně větrajících.

Nejspíš by bylo účinnější provést ošetření v karanténním terárku a pak vyměnit podklad a vyčistit vybavení. Osobně jsem tento postup před lety prováděla v teráriu 30x30x50 a myslím, že jsem tenkrát nakonec vybavení neměnila, protože se roztoči po této měsíční kůře již neobjevili a terárium bylo pěkně zarostlé, takže se mi ho nechtělo bourat a předělávat.