Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pozadí do terária

zdravím chci se zeptat udělala jsem pro svou rok a půl starou krajtu královskou nové tera je ze dřeva a jako pozadí jsem použila montážní pěnu kterou jsem pak natřela balakrylem kterým se natírají i dětské hračky chci se zeptat jak dlouho to mám nechat vyvětrat když zapnu lampu tak mě přijde že se ta barva vypařuje a smrdí může to nějak ublížit hadíkovi

hlavně tohle pozadí je na prd..protože po uchnutí montážní pěny - je ta pěna hladká, a ještě když to natřeš, tak je to jak klouzačka, nevím, pro zvířata nepoužitelné - to jsou moje zkušenosti...já dělám to, že nanesu montážní pěnu a kompletně to zasypu kamením, pískem atd..ta pěna pak začne pod tlakem kamení a písku ještě víc jakoby víc nabývat a ty " bubliny " praskat tak to ještě zasypávám v průběhu 5-10 minut..ted jsem zrovna jedno dělal..dnes večer přihodím fotky a posudte sami..:puff:

PURku jde ještě přetřít lepidlem na kachličky, výsledný povrch je dost hrubý a když se dostatečně rozředí tak stačí dvě až tři vrstvy a pak překrýt lepidlem v normální konzistenci a ve finále opískovat nebo posipat lignem. Používám tuto metodu už nějaký ten pátek a nikdy nebyl žádný problém ;-).

Ano lepidlo na dlaždičky je taky dobrý...to sjem používal do terárií s pouštním biotopem, kde nebylo potřeba tolik vody..ale jelikož, jsem přes vlhokomilné druhy plazů..tak to s tou pěnou je pro zatím bezkonkurenční..večer přidám fotky..

tady je malá ukázka, když jsem dělal pozadí z toho lepidla na dlaždičky, tak jsem na to nasypal normální hlínu ( rašelinu ) po zaschnutí jsem tu rašelinu kartáčem odstranil, a posprejoval jsem to hnědým sprejem na dětské hračky...bylo to jako imitace nějaké kůry, nebo tak něco..;-)
[http://i1142.photobucket.com/albums/n604/Petr_Glog aros/DSC00064-1.jpg]

Pozadí od exo tery je na dvě věci.Udělat sám a z polystyrénu.Udělat drsné ,pak balakryl matný.Rychle schne a rychle odvětrává.Pohrabej se tu je tu takových vláken hodně.A s tou cenou nedávám za pravdu,protože pokud děláš jen jednu stěnu,tak se ti to nemůže vyplatit.Polystyrén pár korun,ale lepidlo se neprodává jen v malém balení,takže koupíš draho a skoro nic nespotřebuješ.Balakryl se taky neprodává po ampulích,a pěna je další kilečko.A to nepočítám to,že třeba nemáš vercajk.Cena se vyšplhá na hezkých pár set korun.Ale pořád se to vyplatí,než koupit pozadí od zmiňované firmy.Je to drahé,nekvalitní,vhodné tak pro žabky,šneky a podobné.