Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zacpaná nozdra???

Dnes jsem si všimla,že můj Hog Island má zacpanou pravou nozdru.Měl u ní něco jako hlen,žlutavý zaschlý sekret.
Zkoušela jsem zaschlou tekutinu vodou odstranit,což se mi okamžitě podařilo a nozdra byla zase průchodná.
Mám jen strach,aby nebyl nachlazený nebo neměl nějaký respirační problém.
Díky moc za Vaše rady :))

Tak to někdy začína.Podívej te se na pomnožení slin v dutině ústní a případné zarudnutí.Tak to se to projevuje v začátcích,když teplota v teráriu přes noc klesne pod optimum a tím se také zvýší vlhkost,špatné větrání,nebo naopak průvan.Neříkám,že je nemocný,ale pro kontrolu či prevenci to omrkni. Kdyby něco, tak v této fázy by postačily upravit chovné podmínky,trochu zvednout teplotu a vitamín C, výtěr tlamy.Hlavně je moc dobré,že si všímáš.