Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená mi saje krk...

Dobrý večer. Mám zajímaví dotaz. Minulé pondělí jsem dostal darem už dospělou užovku červenou. Zhruba 1,4m délka, 4 roky stáří, zdravá, v teráriu 100x50x50... Had se chová absolutně klidně i v ruce, ikdyž předchozí majitel říkal že nebyla skoro vůbec vydělávána z terária. V neděli sežrala 4 myši takže dneska ráno se vyprázdnila tak jsem jí chtěl vyčistit terárko, vzal jsem ji ven a ona začala lést po přítelkyni. To by bylo fpohodě ale když se dostala ke krku, dala hlavu přesně na místo kudy vede krční tepna - krkavice a otevřela pusu tak do 120° a jakoby se přisála... nestalo se to jen u mladé, minulí týden když jsem jí měl já venku tak mě to dělala taky, jen sem nechtěl věřit kamošovi že mě kouše do krku.... to otevření pusy a přisání udělá úplně vklidu, pomalu, ne jako útok... zuby cítit byly ale nebyly zaseklý v kůži.... Mladá má korálovku a říkala že toto zažila poprvé, já o tom taky v životě neslyšel.... Nevadí mě to ale zajímalo by mě proč to dělá ?? Nemáte s tím někdo zkušenost ? Díky moc za odpovědi.

Tak moje kaliforňanka (LGC, něco přes 100 cm, 4,5 roku) se mě zase zakusuje do rtu, podobným způsobem jak popisuješ u svojí žofky. Opatrně se přiblíží, tlamičku otevře jenom tak na 80°a pomalu zakousne (žádnej útok). Až se její jehličky pořádně zabodnou:-) pustit se už odmítá a kořist přitahuje k sobě.

Buď rád, že máš jen gutu, tomu mýmu se takhle přicucla 0,1 Oligodon cyclurus, když jsem mu ji dala podržet...ale ona se nejen přicucla, po krátkém ochutnání ho zkoušela žrát :-D

Njn máš hold moc velký charisma

a nebo je sladkej :-D

Hold hadovi asi voní, tak se had zakusuje, ale je to moc velká kořist, tak nezkouší žrát... to mně když se nějaký had takhle zakousl, tak většinou zkoušel žrát a nechal toho, až když zjistil, že to fakt nejde nebo dostal do huby ocet :-D