Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Luguán nejí

Dobrý den,
obracím se na vás s žádostí o radu.
Mám 10 dní leguána zeleného (stáří zhruba 4 měsíce) a stále se nezabydlel natolik, že by začal jíst. Už mám o něj trochu obavy a tak se chci ujistit, že něco nedělám špatně.
S terárkem jsem se snažila vyhrát je velké 115X90X50 cm. Má tam 100W Lamp Sylvania nahoře a ještě na osvětlení trubici. Trochu sice sníženou vlhkost, ale myslím, že to by se dalo zvládnout pravidelným rosením.
Teď mu tam nerosím, abych ho zbytečně nestresovala (rada od chovatele), ale je to na něm poznat, že se mu loupe trošku kůže. Myslíte, že ho to opravdu natolik stresuje, nebo můžu normálně rosit?
Poslední dva dny jsem mu přes skleňenou část i přehodila deku, aby se cítil bezpečněji. Ale nic to nezměnilo.
Tak bych se chtěla zeptat, jestli je to normální, že tak dloho nebaští a jak mu pomoct, případně, kdy už to bude tak vážné, že bych s ním měla zajít k doktorovi (což je zas akorát další stres a další dny bez jídla). Vím ,že to chce čas, jen bych to nerada nějak zanedbala
Předem moc děkuji za kažkou reakci

Dobrý den
Chci se zeptat 50cm to je výška terárka???terárko by u leguánů mělo být situované na výšku...
-U leguánů je toto úplně normalní že ze začátku nepřijmají potravu...jinak s tím rosením bych to tak moc nehrotil a normálně bych mu tam rosil aby si na vás zvyknul to samé s tou dekou...tím akorát prodloužíte socializaci a legouš bude o to dýl plašší.

Moje rada je,že bys měla dávat malé množství,abys poznala.jestli si vůbec zobnul.Malí legoši toho moc nesežerou,a ještě ke všemu jak je máš chvilku.Oni si občas zobnou když mají hlad,ale když mu tam nandáš hromadu zeleného,tak si ani nevšimneš.Jinak to chce trochu trpělivosti.

výška je 115cm šířka 90cm a hlouba těch 50, ibišek tam má, taky kapraď. Nejsou ale okousané.
Už to došlo tak daleko, že jsem měla spočítané listy od salátu, abych věděla jestli něco nesnědl.
A pro mě za mě, pokud by mu to nemělo nějak zdravotně ublížit tak ať nebaští, nic mu nutit nebudu. Nemám s plazy zkušenosti, takže jsem se bála, že je něco opravdu špatně.
Ale myslím, že by se to mohlo zlepšit. Už alespoň vylezl ze schovky.
Deku tedy oddělám a rosit mu budu vždycky před rožnutím a po zhasnutí, ať ho moc nestresuju.
Moc děkuji za odpovědi, jsem opravdu ráda, že se nic neobvyklého vlastně neděje
Přeji pěkný den a ještě jednou díky

Nie je to skoro ? 10 dni je myslim dosť malo . V terariu vyšky 50 cm sa tomu ani nečudujem . Je doležita strava . Mne leguan tiež so začiatku nežral ked som mu daval mrkvu . To mu napriklad nechuti . Rosiť by som ho rosil aj ked je stresovany . Radšej nech je stresovany ako nema mať niektoru z končatin . Stravy mu daj prve menej aby si videla či niečo zožere . Ked to zožerie tak mu tam prihod . Nemaš v terarku žive rastliny ? Zvykne ich žrať a ty si mysliš že nežerie .