Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská

Ahoj, měla bych pár dotazů ohledně Krajty. V nejbližších dnech si ji chci koupit ale nejsem si ještě jistá ohledně stavby terárka, nikde jsem se například nedočetla jaký je nejvhodnější substrát přímo pro krajty a taky nevím jak často a v jaké míře mám terárko rosit. A ještě se chci zeptat z čeho je nejlepší a nejbezpečnější vyrobit větrání a jakou teplotu by měla mít voda v terárku.
Děkuji za odpovědi

1) SUBSTRÁT: Záleží, jestli chceš chovat na tzv. hygienicky(na novinach), anebo esteticky (piniová kůra, hobliny, bukové štěpky, nebo třeba rašeliník). 2) Rosit 3x týdně (ale s nízkou vlhkostí častěji). 3) Větrání: To koupíš normálně v OBI, nebo v HORNBACHU. Existuje více druhů a stačí si jen vybrat. 4) Voda: Nejlépe při pokojové teplotě. Ona se ti v teru stejnak ohřeje, ale každý den musí být čerstvá, protože staré vody se krajta nenapije ;-) A ta kniha je opravdu skvělá :-) Jak pro začínající chovatele, tak pro pokročilé. Dozvíš se tam vše, co potřebuješ vědět ;-) Mnoho zdaru :)