Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Gurmánský víkend 2.

[pozvankac.jpg]

Ano ano, přátelé, už je tomu tak. Pro velký úspěch loňské akce jsme se rozhodli spáchat další ročník a tentokráte se lépe připravit (alespoň dva dny předem :-D) a hlavně, za krásného počasí na konci dubna.

Kde se bude akce konat?

Jelikož se nám v táboře ve Veverské Bitýšce velmi zalíbilo, místo zůstává. Mapu dodám v průběhu pár dní. K dispozici tedy bude areál s hlavní chatou, jídelnou a fůrou malých chatek.

Aktualizace č. 1:

Přednášky závazně nezávazně přislíbili (aneb na co se můžete těšit):

Dan Valenta: Sladkovodní rejnoci - chov a odchov
Michal Savruk: Cesty po západní Malajsii
Jarda Karhánek: Borneo

+ video ze ZOO Bercelona od krakena:-)

Aktualizace č.2:

Pozor pozor! Pro velký zájem jsme nuceni posunout deadline pro přihlášky na 31.3.:!:
Tímto zároveň upozorňuji na posledních PĚT volných míst. Kapacita základny a moje organizační schopnosti mají své limity, tak proto:-) Kdo dřív přijde...

Aktualizace č.3:

Přihlášky uzavřeny. Už tak jsme překročili plán asi o 25%:-). Tak vysoký zájem nás mile překvapil, nicméně musíme vyhlásit stop stav. Na přihlášky poslané teď už nebudu reflektovat (leda by někdo odpadl).

A na koho všeho se můžete těšit? Z poradny i mimo ni?

1.Reptimania
2.a přítelkyně
3.Jan Pavlas
4.a přítelkyně
5.MmagicJ
6.a manžel
7.Anička 42
8.její kamarád
9.zeluco
10.jeho kamarád
11.jeho kamarád
12.jeho kamarád
13.jeho kamarád
14.Jana V.
15.Lucka Ř.
16.boomslang
17.cejna
18.Michal(přednáška)
19.viper(přednáška)
20.Lachesis(přednáška)
21.VH
22.boomslang kámoška
23.boomslang kámoška 2
24.teta Nehasilová
25.teta Rubešová
26.pan Plaček
27.Cheert
28.Arutha
29.Bahno
30.Bahno' s friend
31.Bahno' s friend
32.Bahno' s friend
33.boa.constrictor
34.and wife:-)
35.malpolon
36.malpolon' s friend
37.Jana B.
38.Zetterberg??
39. kraken (přednáška)

Důležité: prosím všechny, kdo tak ještě neučinili, aby mi na mail upřesnili zda se zúčastní od pátku nebo až od soboty (od toho se odvíjí cena noclehu a počet nocležníků musím hlásit předem). Díky.
Termín pro zaslání záloh (krom přednášejících) zůstává stejný a to 15.4. nejpozději. Předesílám, že přihláška bez zaplacené zálohy propadá - připravujeme zkrátka akci na míru:-) Díky za pochopení. Pro dotazy a další informace jsem na mailu, ikdyž spamovat se může i tady :))

Aktualizace č.4:

Pro ty, co se minule nezúčastnili odkaz na základnu - ať víte do čeho jdete:-)
http://www.ymcabrno.cekit.cz/index.php?kat=tz&main =jak-vypada-zakladna

A mapa:
[mapafa.jpg]

Kdyby bylo cokoliv nejasné, pište, pište, pište.

A tradiční urgence:

Zálohy prosím uhradit do 15.4. Pokud do tohoto data neobdržíme platbu, bereme přihlášku za neplatnou. Díky za pochopení.

vlákno uzamčeno z důvodu napadení spamem (Aurifer)

Mám dotaz na přípravu švábů. Jak se dají upravit k jídlu (lidem)? A ne, živý je jíst nechci. To se spaří/uvaří jako sarančata? pak až se to máčí do čokolády nebo praží na pánvi? Nebo se to nechá zmrznout v mražáku a pak se rovnou zpracovává? Případně nějaký dobrý recept (zatím mám vymyšleno jen namočit půlku do čokolády ... předtím asi opražený)? Jo a ještě, nejlepší budou asi dubie, že?
Dík

Doufám, že se pochlubíš jak to dopadlo. Docela by mě to zajímalo.

Našel jsem tohle na www.receptyonline.cz. Je to tam v nějaké sekci o čínských specialitách. Více receptů tam naneštěstí nebylo:

Vezměte jednoho pořádného švába, marinujte ho den ve víně, osmažte v loji a ochuťte čokoládou. Úplná delikatesa, tvrdí čínský list Jang Čcheng. Švábi, z nichž sestavil jídelníček nejmenovaný německý biolog, jsou výživnější než hovězí maso a nabídku lze různě obměňovat. Patří k ní například smažení švábi, švábí lívanečky nebo jen švábí kaše.