Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama vousatá málem umřela

moje agamka jednoho dne přestala žrát no tak já jsem si řekl že to nic nebude,ale opak byl pravdou hubla a hubla tak jsem ji zanesl na jednu kliniku a tam mi paní doktorka řekla,že to sní je velice blbé,protože se ani neudrží na nohou.No tak si ji tam nechali a museli ji zavádět nějaké vitamíny sondou trvalo to asi dva týdny a už ji mám doma nevěřil jsem jak mohla za tak krátkou dobu tak vyrůst fakt je hrozně tlustá teď ji musím ještě třikrát deně krmit nějakou směskou vitámínů a vápníku a hlavně 24 hodin v kuse svítit tak bych se rád zeptal jestli se někomu z vás tohle taky nestalo a co jste dělali díky :-)

24h v kuse svítit je naprostá blbost. Tolik ke svícení. K tomu ostatnímu- zřejměs ji měl v blbých podmínkách a zdevastovals ji natolik, že byla na chcípnutí. Když se na veterině dostala do lepších podmínek, tak ztloustla a povyrostla, ale pokud je zase v tomtéž co předtím, tak počítej s tím, že se to zase šmahem zhorší. Nenapsals vůbec, jak je stará, v čem ji máš, vybavení, teploty, osvětlení, krmení-nenapsals vůbec nic, to potom těžko radit. Hoď sem fotku zvířete a ubikace, když neumíš popsat...

tak zaprvé s tím světlem to asi taková blbost nebude,protože když se zhasne tak zhasne i agama a zadruhé mám ještě jednu pogonu ve stejných podmínkách a je normální a nevypadá na chcípnutí jo a asi neumíš číst když píšeš že se dostala do lepších podmínek a kvuli tomu povyrostla stloustla kvůli tomu že ji tu stravu zaváděli sondou a neptali se ji jestli si dá něco k jídlu nebo ne. A také ji asi nebudu mít v karbici od bot.Někteří lidé dokážou člověka povzbudit.

to svietenie 24hod asi nieje blbost lebo ja mam podobny problem s chamikom a veterinar mi tiez prikazal svietit 24hod a zvysit vlhkost a teplotu. okrem toho jej dal umelo cvrcky a antibiotika. uz som odbocil ale drzim palce. taketo reakcie su tu normalne, snazim sa s kazdym vychadzat, ale to je na dlhsie :-)

Prvy krat som sem nakukol a zasnem uzasom ::)

tak zaprvé s tím světlem to asi taková blbost nebude,protože když se zhasne tak zhasne i agama

Ked ti zhasnem v noci doma svetlo budes culy alebo pojdes spat?

Nerozmyslal si ako je mozne ze sa ta agama dostala az do takeho stadia, ze sa neudrzi ani na nohach? Zeby niekde u teba soudruzi z NDR udelali chybu?

Někteří lidé dokážou člověka povzbudit.

A niektory dokazu pre zmenu nastvat...

A len tak na okraj. Do Auri. by som sa na tvojom mieste nenavazal. Ma doma takze zvierata co si ty nevidel ani v TV ci na nete...

Pokud je zvíře nemocné, tak samozřejmě potřebuje tepleji i v noci, ale svítit mu kvůli tomu zase jenom zhoršuje situaci nevymezením denní a noční periody. Vysloveně denní zvířata, a zvlášť plazi jsou na to hodně citliví. Teplo v noci se dá vyřešit i jinak, třeba topnou rohoží, nebo červenou infražárovkou, červené světlo zvířata neruší. Ale svítit bílým 24h denně je opravdu dost na závadu. Ale ne každý veterinář si to uvědomí, takže místo aby doporučil přez noc přitápět jiným zdrojem tepla, doporučí svítit. Ostatně, ty kdybys měl spát několik nocí při plném světle, tak z toho budeš za pár dní dost špatnej, protože budeš nevyspalej a budeš mít rozhozený biorytmus. Však ono se to taky dříve používalo v base k lámání vězňů ;-)