Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nechat myšáka u březích myší ??

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, chovám laboratorní myši a to 1 samce a 2 samice. Obě samice jsou březí, a v příštích dnech by už měli rodit. Mám samce nechat u samic nebo ho mám raději oddělit aby nedošlo k sežrání mláďat? předem moc děkuji za odpověď, hezký den
Kopecká

S navrácením samce problémy nevývají, už vůbec ne pokud tam jsou jen 2 samice. Něco jiného je vrátit oddělenou 0,1 do bedny, kde je těch myší třeba 5 a víc... tam se může stát, že ji nějaká bude napadat jako vetřelce. Ale to se dá snadno odstranit tim, že se myš vrátí do vyčištěné bedny, kterou ještě nemá původní skupina označkvanou. Dělám to tak u bezsrstých myší, tam vysokobřezí odděluji, protože ve skupině hůř odchovávají, a naprosto bez jakýchkoliv problémů.