Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama zbarvení

Zdravím chci se zeptat zda je normální že agamka když jsem ji dovezla byla krásně oranžová,a pak ztmavla.Ale ne ze by se svlékala,svlékla akorat nožky co jí chyběli.Ale přes den je tmavá a v noci a ráno když jdu do práce (4:30) je zase světle oranžová??:?: UVB vitamíny atd má...
Díky

agama je zrejme jeste hodne mala... ty vetsinou maji "dobrou" barvu jen kdyz spi... S postupem casu ale bude mit takovou zarivou barvu i pres den, hlavne, kdyz bude tepltota dostatecne vysoka...
Pokud chcete vousatku, kt bude mit zarivou barvu neustale bez ohledu na okoli, vek ci naladu, tak musite poridit genetickou mutaci hypo v kombinaci s nejakou barvou (zluta, oranzova, cervena)... takovou u nas v CR zatim asi jen tak nesezenete... Jednu takovou samici mam doma, a ta je az z Irska...

Děkuji za odpovědi předpokládám že je to normální ale radši se ptám jelikož by mi přislo logičtější kdyby byla svetlá přes den kdy je vyhřátá a ne naopak:-).Ano je mala má 2,5 měsíce je do pana Mužíčka lizards.euweb.cz ale dle ceny to žádná forma nebude asi,ale pán má barevné formy agamek...
Jinak teplota na chladném místě má přes den kolem 25 26C a pod žárovkou tak těch 40 bude.Ale teď mi praskla žárovka a dala sem tam 60W bodovku,ale nevím zda to není moc teda...Asi koupím zas 40W co tam měla před tím...Co myslít mám tera 100x50x50