Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem boa constrictor imperator

Dobrý den jak dlouho může být 50 cm dlouhý boa constrictor imperator v tera 80x40x60(DxHxV) nez vyroste a za jak dlouho vyroste jo a jake bude potřebovat tera v dospělosti (je to ten obyč imperator za 900 kč) předem dik za odpovědi

Myslím, že tohle všechno a mnoho ostatního se dá v pohodě o Boa nastudovat, jak na netu, třeba tady na teraporadně, tak vyčíst v knihách.... Nesmí bejt jen člověk línej něco hledat, ale pokud se rozhodne chovat nějaké zvíře, měl by si to nejdříve vše sám nastudovat a ne se na všechno ptát. Pokud chcete chovat hroznu, tak si raději nejprve něco přečtěte..........

tak to nechápu pročetl jsem celý net ale všude píšou že potřebuje 180x90x90 ale do toho bych se v poho vlezl ja tak proc to davat 50 cm velkemu hadovi kdyz mam 85x40x60 ale nevím jak dlouho mu to může vydržet pak bych třeba postavil tera ale rozměry jsou omezeny asi jenom 140x50x50

Je jasný, že nebudeš cpát mládě do dvoumetrovýho terárka.... Taky je jasný, že až mu bude to aktuální terko malé, tak ho přestěhuješ do většího. Chce to prostě používat selskej rozum. Jinak pokud dopředu víš, že budeš v budoucnosti limitovanej rozměry terka, kdy ta šířka a výška 50cm je hodně malá, tak bych zvolil něco z menších druhů.

jo na ně jsem se taky díval ale cena je dost vysoká pro mě jako 13 letého kluka který tak hada do 1000 Kč na víc fakt ne tera bych mohl nějaké spíchnout po domluvě s tátou ale nevim nevim jestli by mi povolil 180x90x90 viděl jsem takzvané racky tak možná že by to nebylo špatné koupit jenom to plastouvou bednu co největší a dát ho do toho co myslíte

můžu se zeptat proč tak málo na výšku ? nebude to moc nízko ? totiž chci to mít v pokoji a chci to mít jako dekoraci takže kapku na výšku asi víc ne abych tam mohl dát větve jo a ještě jak vyřešit otevírání sklo v kolejničkách je dobré ale drahe napadlo mě udělat takové dvojté dvířka jako mají např. terária od exo tera ale místo skla bych do toho dal muší pletivo a tím bych vyřešil i větrání .A ještě k té výšce lampu chci mít z květináče zavěšenou uvnitř tera tak aby se had nespáli nebo tak něco

s těma otevíracíma dvířkama ala exoterra a muším pletivem- uvědom si, že hrozna je dost silnej had a tímhle se ti odrostlejší zvíře s docela velkou pravděpodobností probourá. Navíc větší plochy pletiva pro hady nejsou moc ideální i z důvodu, že si o něj rozdírají nosy. Lampa uvnitř taky neni moc dobrá, spíš docela o průser. Jak z hlediska rizika, že se o ni had připeče, tak i že ji omylem strhne. Tyhle věci je lepší vyřešit zvenčí.

Hlavně to chce vidět rodiče mladých,které kupuješ.Čisté formy boa jsou na cca 150 cm,ale za jiné ceny(jak tady kolegové zmiňovali).Aby se ti nestalo,že koupíš mix a bude mít za 3 roky 2,5 metru.Tero je ideální z osb desek.Lepší se ti dělají palandy,lépe se udrží teplota a vydrží nějaký ten nápor většího hada.

No tak jsem se rozhodl že udělám to osb 120x70x50 dám sklo v kolejničkách ale nevadilo by mi že ten had bude mít 2 metry to bude mít i E.C.Maurus že.Můžu se zeptat jestli tady někdo z vás zná pana Turoně který bydlí v Třinci na kamionce pokud ano mohli byste mi na něj dát kontakt jestli nějaký znáte adresu nebo mob. číslo. Slyšel sem že má hodně hadů tak jsem se s ním chtěl domluvit na prohlídce.