Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Označení potkanů

Zdravím, před časem jsem celkem neprozřetelně rozšířil chov o větší množství potkanů Wistar (jeden jako druhý). Bohužel mám teď docela problém s rozlišením konkrétních jedinců. Chci se tedy zeptat, jak označujete své potkany v chovech. Děkuji

je to barva přímo na značení zvířat - používáme je na ovce, kozy atd dělají se jak "fixky" tak spreje, vydrží pár měsíců, co vím tak se zvířata standardně značila i vyštípnutí kousku lalůčku ucha (trojúhelník, kolečko, čtverec... jsou na to spešl kleště, je to permanentní, ale dost to hraničí s týráním)

na barvy koukni třeba sem http://www.farmercz.cz/index.php?format=preview&sh ow=&view=286&orderby=NAME&orderstyle=DESC&listby=1 0&searchadvanced=&pagetab=1&dosearch=&searchtext=& searchauthor=&searchcode=&maxprice=&minprice=&sale item=&searchdescription=&searchtemplate=&searchbym inprice=&searchbymaxprice=&searchbyname=&searchbyd escription=&searchbycode=&searchbyauthor=&searchin sales=

vidíš, na to jsem zapomněl, jenže když to vezmeš do důsledku tak je týrání i tetování, kteréžto je stále nejpoužívanější a to neberu v potaz ušní známky u dobytka, předpokládám, že znáš ty relativně tupé 5 a více mm tlusté hroty, které se musí uchem prorvat a je to státem nařízené, takže asi tak, mám za to, že právě "vyštípnutí" je povolené značení, ale jistej si teda nejsem.

Jinak jestli nevíš co s penězma, tak čtečka a čipy to jistí :-)

to samozřejmě je a ono toho je víc, co je pořád považované za normální státem nařízené značení- viz výžehy, a ono i to, že koza a ovce ty značky musej mít taky...každou chvíli vidím kozy nebo ovce se značkama pro krávy, na těch jejich malých ouškách 3-[. Hold úředník co to vymyslel povinné značení nepodstupuje, no ]:( Je to jeden z důvodů, proč jsem se pro tady už zřekla hospodářských zvířat.

Já mám potkany barevné a nemám jich tolik, takže s tím který je který nemám problém...jinak myši si prostě značim na bedny, co tam je.

každou chvíli vidím kozy nebo ovce se značkama pro krávy, na těch jejich malých ouškách 3-[.

Teda já můžu říct, že ovce ani kozy jsem nikdy s kravskýma známkama neviděl a to že jich vidim do roka snad tisíce :-), ovce i kozi mají známky od proužků cca 1*4cm (jsou sice hezky malý, ale nefungujou, adultům vydrží v uchu jen pár týdnů, někdy jen pár hodin), přes malé ušní známky cca 4x4cm (nejpužívanější, celoplastové, když jsou správně nasazené, tak nedělají problém) až po velké cca 6x6cm (nevím o nikom, kdo je dnes používá, mají velký mosazný hrot). Rozměry jsou odhad, nepoletim to do stájí přeměřovat :-), krávy mají tak 12x8cm a to už snad koze/ovci do ucha ani narvat nejde. Ale když si vezmu nařízení značit do 24hodin, tak si nedovedu představit narvat 2kg prckovi do ouška známku, která je prakticky stejně velká jak ucho samo... Neznačim dřív jak tak v měsíci, i tak je ta známka tak těžká, že jim to ucho ohne. Ale to jsme od původní otázky dost odbočili...

čeče já právě viděla kozy s kravskýma značkama celkem nedávno a nevěřila jsem vlastním očím, páč jim z toho ucha moc nezbylo. Proto jsem to psala...naštěstí v době, kdy jsme měli hospodářská zvířata ještě tyhle hovadiny nebyly a nemusely se značit ani kozy, natož kůzlata...

ale necháme toho, to je opravdu dost velkej odklon od původního tématu...

No super, letos označim jednu kozu a dvě ovce a za dva roky budu muset označkovat i kozy mojí starý :-D
Sry za OT.

K těm barvám... nevím jak u jiných zvířat, ale hlodavci obecně mají celkem slušně vyvinutý smysl pro čistotu, jejich neustálé umývání se , zanedlouho barvy smyje. Zkoušel jsem lak na nehty a ten na ocase vydržel dva dny.
Nejlepší je prostě oholit část srsti a je po problému. Co se týče tetování, sice super věc, ale k čemu to bude, když tetáž jednak zaroste srstí a druhak v salonech potkany tetovat nechtěj? :-D
PB