Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem snůška a vyhřeznutí dělohy

včera v noci naše Hruštička měla první snůšku, je poměrně malá, vajíčka byla velká, při 16tém vyjíčku í začla vyhřezávat děloha....
ráno jsem volala na veterinu, pan doktor operoval měla jsem zavolat ve tři, to mi pan doktor sdělil, že je na odchodu a že mám jít za někým jiným...no i když bydlíme v Praze, tak druhý specialista na plazy dnes neordinoval, další dr. je na mateřské, takže jsem snad obvolala půlku veterinářů v Praze až jeden pan doktor se uvolil, že to zkusí...no bohužel děloha jí vyhřezla natolik, že se ani tento pan doktor do toho nechtěl pustit, ale byl ochotný, obvolal spoustu svých kolegů o rady....takže Hruštička dosla antibiotika, vitamíny a glukózu a do zítřka máme omývat to vyhřezlé roztokem a ráno se vnutit specialistovi, aby nám jí operoval
Stalo se vám někomu něco podobného?Jak to dopadlo?

Malou nebo hodně mladou samici jste vůbec neměla nechat nakrývat. To jí nevyhřezla děloha, ale zřejmě kloaka nebo i část střeva, můžou i vejcovody.. Nechte ji přez noc jenom na holém skleněném dně, žádný substrát. hlavně se to nesmí infikovat, nic se na to nesmí nalepit a nesmí to zaschnout, takže nezanedbávejte to omývání. A ten zákrok to chce provézt co nejdříve. V lepším případě jí to jenom zasunou zpátky, to bude záležet na rozsahu poškození. Nebo jí poškozenou část holt amputujou. Pokud holka zákrok přežije, tak jí to nijak zvlášť do života zasahovat nebude, ale nesmí už samozřejmě být znova se samcem. Prvních několim týdnů ale stejně bude muset být uplně sama a v karanténím teráriu, na ubrouskách, než se jí to zahojí. Až to bude mít zahojené, tak ji můžete zkusit vrátit do skupiny samic, ale je potřeba dávat pozor, aby ji neterorizovaly. Pokud ji budou napadat, tak stejně bude muset být sama.

no je jí 22 měsíců, máme ještě jednu - vlastně její sestru, ta měla první snůšku bez problémů....Hruštička dávala pořád najevo, že se pářit nechce, až jsem měla pocit, že tím jak je malá-skoro zakrslá tak že ani nebude schopna ted mě nenapadá správný veterinární výraz u lidí by se řeklo že nemůže otěhotnět...na druhou stranu zas není tak malá oproti druhé samici má tělíčko kratší asi o tři centimetry, a v soužití ve skupině nebyl žádný problém i byla první u žrádla
zasunout to asi jen tak nepůjde, to by býval tento veterinář udělal
udělala jsem chybu, že jsem ráno hned nejela k Hnízdovi a nenechala se odbýt, takto když jsem tam volala,tak mi řekli,že bude k mání po třetí hodině a že mám zavolat a to mi řekl, že už končí at si najdu někoho jiného....

malé až zakrslé zvíře se vůbec nemá nechat krýt, potom to takhle dopadá. Ono bohužel i malá samice většinou zabřezne, ale potom zadrží snůžku nebo si přivodí výhřez...proto se to nedělá. Navíc pokud snůžku zvládne, tak mláďata většinou stejně nebudou stát za nic. Měla jste s tím jet hned ráno a nevolat tam, solidní veterinář vás s urgentním případem nevyhodí (opakuji solidní veterinář). JInak já mám velmi dobré zkušenosti s chirurgií plazů u MVDr.Krále, ordinoval v Libuši, nevím ale jestli tam ještě je.

takže to bylo vyhřeznutí vejcovodu, bohužel rozsáhlé, že se muselo to vyhřeznuté amputovat, a pak po uzdravení nás čeká ještě kastrace, najednou to prý nešlo, kvůli zánětu
dostali jsme injekce antibiotik a poučení kam je píchat a po 5 dnech na kontrolu
jinak dr. říkal, že se to prý stává, a že je zatím v dobré kondici, takže je zatím šance na uzdravení
s MVDr. Králem jsem také mluvila, ted ordinuje na Praze 6, verdunská ulice

ono když se to neřeší ihned jak se to stane, ale až 2 den tak ta amputace bývá nutná ve většině případů. Ale pokud holka přežila samotný zákrok a nenastanou nějaké komplikace, jako třeba infekce tak to přežije a bude žít celkem plnohodnotný život, holt nebude do chovu, no... hlavně už ji pak nevracejte k samci.

no už má svoje terárko..
problém byl, že když snášela - v pondělí o půlnoci, tak jsem na netu nesehnala žádné info a ráno pak hned veterináře, který by problém hned řešil...sice mě intuitivně napadlo zvhčovat vyhřeznuté,ale bohužel to nestačilo....
ted jde jen o to,aby začla žrát, zatím nejeví zájem o nic ani zoophas jí nepřesvědčil..

no vet. mi říkal, že by měla začít žrát co nejdřív..ikdyž si říkám, že když je člověk po operaci, tak se taky hned necpe....toho čersvě svlíknutýho červa jsem zkoušla, prože je to pro ní jinak nejoblíbenější lahůdka - teda kromě sarančat, ale ty nemám a taky je to dost velká porce,takže to bych si jí ani netroufla dát
jinak má všechno zelené co se dá, zítra už snad rozkvetou nějaké pampelišky, tak snad neodolá