Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terárium

Ahoj, vie niekto ako si mám uobiť domáce terárium, vydel som nieco na youtube a chcel by som sa opytat ako vyriesit vetranie tak aby to drzalo teplo... a na predok by som mohol ldat sklo+kolajnicky? diky!

Specifikujte... Jaké terárium, jak velké, jakého charakteru, pro jaké zvíře...

Také trochu pohledejte. Všude je dost návodů a informací na výrobu terárií i pozadí. Jsou i tady na "teraporadně" nějaká vlákna... V první řadě napište, co přesně zamýšlíte.

Modelově... Sklo a kolejničky vpředu, to je jasné. Když budu uvažovat o teráriu 120x50x50 ( DxVxŠ ), tak na přední stěně počítám ze zdola nahoru: 12cm sklo, pak 4cm široká větrací mřížka ( plech s dírkami velkými 1 - 2 mm - ideálně tak na držení vlhkosti ), nad ní ještě 5cm sklo a na tom lišta pro posuvná dvířka, která jsou až ke stropu terária. Druhé větrání pak na stropě. Dejte ho spíš dozadu a udělejte ho po celé délce proužek z nějakého jemného pletiva ( šířka tohoto větrání tak 7 - 9 cm? ). Větrání nedávat naproti sobě ( aby tam nevznikal blbě průvan ). Záleží na tom, co přesně chcete.