Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Musí se krmit po vysvlečení?

Dobrý den, opravdu se musí had krmit vždycky po vysvlečení? Mě připadá, že se vysvlékne, já mu dám myš, on ji sežere, zaleze na 14 dní, pak se zase svleče a tak pořád dokola. Je mu asi třičtvrtě roku a myslím, že už měří nejméně 80 cm (nevim přesně, neměřili jsme), ale už dokáže sežrat normální dospělou myš. Děkuji za radu.-)[http://tera.poradna.net/file/view/8181-img-0281-jp g]

no tak ono to s nima tak je, že se nažerou, zalezou a nevylezou, dokud zas nemaj hlad :-) Ale pokud had chce žrát během svleku nebo před nim, tak není problém ho krmit během svleku nebo před nim. Ale u druhů s tenčím tělem je lepší v té době nedávat moc velkou kořist, aby mu na těle neudělala moc velkou bouli a nezasekla se mu o ni svlečka :-)

No, te´d jsem to kontrolovala, tak často se zase nesvléká, přibližně jednou za tři týdny. Myslela, jsem, že kdyby měl roztoče, válel by se často ve vodě? Zatím jsem ho nikdy ani neviděla z té misky pít, pije vodu z rošení. Jak se poznají roztoči? Jediné, co se mi na hadovi nelíbí, je tenhle flek:[http://tera.poradna.net/file/view/8110-had-jpg], ale ani nevim, jestli to ještě má (předevčírem se zas vysvlékl, sežral myš a od té doby jem ho zas neviděla - musela bych nadzvedávat předměty a hledat, ale nechci rušit)