Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chov želvičky

Dobrý den, chtěl bych si pořídit želvičku. Ale nevím konkretní druh, uvažoval jsem o vroubené. Můžete mi poradit jaký je podle vás ,,nejpěknejší´´ druh. A jeste jedna otázka, proč mají želvičky na krunýřech číslo. Moc se mi to na nich nelibí.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Existují, ale méně dostupné, drahé a náročnější. Existují pochopitelně i býložravé vodní želvy (teď…
Lukas K 06.08.2011 14:29
Lukas K
A co třeba testudo graeca terrestris? Dospělá samička dorůstá cca 16 cm, jsou vhodné pro chov v akvá…
PetraK 02.09.2011 10:59
PetraK
Ano, tyhle želvy podle mého názoru jsou velikostně "optimální". S chovem v "akváriích" - pokud mám c…
margin 02.09.2011 11:12
margin
ok, nechám se ráda poučit :-) Chovatelka, od které mám své "Jordány" doslova píše, že nejsou vhodné…
PetraK 02.09.2011 13:56
PetraK
K těm terrestriskám.. Mám chovnou skupinku pěti importovaných želv a při přendání do výběhu se vždyc… poslední
ctvercova1 07.09.2011 17:19
ctvercova1

Existují, ale méně dostupné, drahé a náročnější. Existují pochopitelně i býložravé vodní želvy (teď mě napadá jen Hieremys anandalii, ale ta je veliká). Perfektní jsou klapavky (Sternotherus odoratus), vodní želvy, které nepřesáhnou 14 cm, ale ty jsou masožravé. Pochopitelně by se ten hmyz dal "obejít" a krmit je třeba drobnými plži, rybkami, syrovým masem, dokonce se pro vodní želvy doporučuje želatina, do které můžete namíchat prakticky vše i vitamíny. Další výhody klapavek jsou, že se sluní jen minimálně, takže nejsou tak citlivé na nedostatek UVčka jako jiné želvy, díky své velikosti jim stačí menší nádrž (pochopitelně, ale musí být dostačující), navíc nepotřebují nijak extrémě vyhřívat - stačí pokojová teplota vody i vzduchu.
Další zajímavé želvisko je Geoemyda spengleri. Drobná suchozemská, ale rovněž velice vlhkomilná želva, ale u ní se, co se týče potravy, asi hmyzu vyhnout nedá...
No a ze suchozemských dosahují ještě menších rozměrů třeba Geochelone elegans...

Ano, tyhle želvy podle mého názoru jsou velikostně "optimální". S chovem v "akváriích" - pokud mám chytat za slovíčko - nesouhlasím, kdyžtak v teráriích, idálně želví stoly apod. S tím, že není vhodná pro venkovní výběh ale nesouhlasím....alespoň balkonový výběh by jistě neuškodil.....

ok, nechám se ráda poučit :-)
Chovatelka, od které mám své "Jordány" doslova píše, že nejsou vhodné pro chov ve venkovním výběhu. Slunění při pěkném letním počasí samozřejmě ano. Jinak je mám, stejně jako ona doma. Jsou to její odchovy, takže předpokládám, že ví jak na to. Každopádně budu ráda, když se podělíte o další informace, protože o želvách tohotu druhu a lokality se na webech toho moc najít nedá.
Díky.

K těm terrestriskám.. Mám chovnou skupinku pěti importovaných želv a při přendání do výběhu se vždycky objevily problémy s rýmou a zápalem plic. A to i když bylo počasí podle mého mínění vhodné. Odchovy budou pravděpodobně v tomto směru odolnější a klidně bych to s něma v teplém období ve venkovním výběhu riskla. Každopádně to jsou pro domácí podmínky a chov v teráriu nebo želvím stole moc zajímavé želvy. Malý vzrůst, atraktivní vzhled.. Škoda, že se nenabízí žádné odchovy.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru