Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zničené šupiny

Zdravím
Mohl by jste mi někdo říci z čeho má hrozna takhle zničený šupiny???Koupil jsem ho nedávno od pána z Nýrska. Měl se svlékat tak byl naloženej ve vodě. Při pohledu na jeho chovance a jejich kondici jsem nepředpokládal problé a bez zbytečného stresu jsem hada přendal ve vlhkém ručníku do batohu. Až doma jsme zjistili že má 1.roztoce a to v dost velké míře a výše uvedené změny na šupinách. Nejsem si jist jestli to není způsobeno těmi roztoči. Takže děkuji za případné návrhy. Ještě taková nabídka. Kvůli těm roztočům jsem koupil "DETMOL strip" a já využiju tak dvě desetiny takže pokud by měl někdo zájem rád pošlu. K dnešku je otevřený 3 dny.[http://img5.rajce.idnes.cz/d0501/2/2417/2417897_da ea176e457ae32f9580ebd8e4b8a832/images/P4036141.jpg ][http://img5.rajce.idnes.cz/d0501/2/2417/2417897_da ea176e457ae32f9580ebd8e4b8a832/images/P4036135.jpg ]. K

podle mě jen zbytky souboje s potkanem. po pár svlecích to bude ok.
když to tady prohledáš, tak mam takové tušení, že něco podobného někdo mazal nějakou mastí (nějaká indulona, nivea nebo tak něco.)
Ale už nevím, já bych to neřešil, časem zmizí samo, akorát před svlekem hooodně vlhko, klidně do krabice s ubrouskem, nebo kýbl s hadrem,
z mé zkušenosti, se v míste poškozených šupin špatne svléká.

Díky za názor. Pokud to je po potkanech tak je divné že tyto jizvičky má po celém těle. Pan chovatel se asi zakoukal do telky :-)Pravda je, že na jednom z těchto poškození byla vrstva staré kůže vysoká asi 1.5mm !!!!Vlhko má a i sám byl těsně před svlekem dva dny naložen v bazéně, ale stejně jsem mu musel z části pomáhat. Ale to možná bylo způsobeno tím že byl v karanténě a tam neměl možnost si někde pořádně odřít.