Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kryt na Terarko pro Smitku

Budu si kupovat Brachypelmu Smithi, mám lepené akvárko ale da se doufam pouzit i jako terarko rozměry
Délka 94 cm
Šířka 30 cm
Hloubka 30 cm

Mam nejake skla ale nwm jak udelat vetrani a jak .. no to je jedno :-) proste udelat na to kryt i s vetranim dekuji :-)

Nejlepší by bylo, udělat z toho terárko se šoupačkama. Jak to porvest, tady najdeš. Vypisoval jsem to tu v jednom vlákně. Terárko je zbytečně velký, když ho přepažíš na půl nebo na třetiny, budeš v něm moc mít místo jednoho pavouka 2 nebo 3 ;-).
ps.Brachypelma s velkým, smithi s malým.

Teď se zeptám já. Umíš číst, si nějak postiženej, debil, či po urázu hlavy? Založení druhýho vlákna nekomentuju. Ještě jednou:

Čím krmit a podobně si naštuduj, tohle není informace co by byla nedostupná. Kup si takovou fain věc, které se říká knížka a nebo si projeď aspoň net. Taky zkus používat čárky, tečky, velký, malý písmena...

Hmm nemusis mi hned nadavat do debila 1.nikde v okoli nic o pavoucich a uz vubec ne sklipkanech nemaj ziju v prdelovicích ! a na internetu se pise ze jak je mala od 1x - 5x svleku davat moučný červy a poté cvrčky ale chtel sem si tady overit jake mate nazory vy takze prosím klid a hezke odpoledne

Nejlepší by bylo někde sehnat publikaci od Františka Kovaříka buď Sklípkani (1998), Chov sklípkanů (2001) nebo Svět sklípkanů (2006), podle mě nejkvalitnější české publikace, taky neni špatný Sklípkani rodu brachypelma (myslim že od Lubomíra Klátila).
Edit: Takle malý pavouky jsem krmil 1-2x týdně, spíš 2x.

Nevím jestli mu bude velké terárko přímo vadit, ale bude se tam hůře orientovat. Hlavně nebudeš mít vůbec přehled kolik se tam pohybuje potravy, která ho může při svleku napadnout. Sklípkan ve 4svl. ti z tama buď uteče nebo ho tam ani nenajdeš. Ideální je teď malá plast. krabička a pro dospělého úplně stačí terárko 30x20x25. Jo a ještě k těm tvým rozměrům terárka :Délka 94 cm
Šířka 30 cm
Hloubka 30 cm
Podle mě šířka a hloubka je to samé, ale nikde nevidím výšku.

Já mladým pavoukům topím na 28stupňů, aby mi rychleji rostli, ale není to potřeba. Celý vývoj se zpomalí, ale taky se dožije vyššího věku a možná i většího vzrůstu, ale to nemám ověřeno. Dospělým nepřitápím vůbec. Pokud mu chceš přitápět tak těch 28 stupňů bych bral jako horní hranici pro mladého pavouka přes den, v noci stačí pokojovka.