Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán zelený - příjem jídla

Dobrý večer, s přítelem jsme si koupili před 10 dny leguána. Týden byl v malém akváriu, žral, všechno bylo bez problémů. Před 3 dny jsme ho přestěhovali do velkého terária o rozměrech cca 150 x 120 cm a od té doby nejí :( Chtěla jsem se zeptat, zda může být problém ve velikosti terária (leguán měří asi 30 cm) nebo například v tom, že má misku s jídlem úplně dole, na zemi. Mockrát děkuji za odpověď.

Terárko je vyrobené ze skříně - výška 150 cm, šířka 120 cm, hloubka 58 cm. Teplota večer se pohybuje okolo 23°C, přes den zatím nevím, jelikož jsme teď dva dny byli v práci. Ale hned zítra to budu kontrolovat. Miska s jídlem i s vodou je právě úplně dole, ale zatím nic nesnědl a ani jsme nikde nenašli žádné "hovínko". Ten první týden byla právě v pohodě, hezky jedl, ale teď nic :( Když jsem si tak pročítala vzkazy, tak většina lidí má aktivního leguána, ale ten náš se moc nehýbe, když jsme u něj, tak se nepohne vůbec.

Pomoze napr lepsia ziarovka, pripadne vybojka.
Ide aj o to kde mate to terarko a ako je umiestnene. Ak je na zemi staci podlozit polystyrenom,alebo dat polystyren na zadnu stranu terarka. Pripadne zmensit trocha vetranie.Moznosti je dost...
Najlepsie by bolo hodit sem foto a nieco o tom napisat(ake ziarovky tam mate, kolko stupnov je v miestnosti, rozmery vetrania a pod).

Možná by to chtělo trochu zazelenit, je to dost holé a malý leguán se nemá kde schovat... to nahoře v rohu je domeček? Ten mi přijde trochu zbytečný, nějak si nedovedu představit lega, jak leze někam do domku... spíš se potřebuje opékat a vypékat. Jinak, opravdu dokud se neprohřeje, jídlu moc nedá. A teď, když konečně rostou pampelišky... ]:)

Domek jsme mu tam dali proto, ať se právě má kam schovat - a včera už tam byl zalezlý asi 3 hodiny :) Má vevnitř i větev, takže leží na ní. Domek pak chceme časem odstranit, až si na nás lego trochu zvykne. Včera jsme již objednali silnější žárovku, tak snad už to pak s jídlem i vyhříváním bude lepší. A nějaké rostlinky mu tam co nejdříve taky přidáme - díky za radu :)

Nojo, schovat se potřebuje, ale v domku se zase neohřeje... a tím to všechno pěkně zacyklujeme. Malí leguáni bývají plašani a bohužel jim vyhovuje mít kde se schovat. Majitel si holt musí počkat, až trochu povyrostou. Teplota mu prospěje určitě a uvidíte, že se chytne. Nevím, jak je to se šokem z nového prostředí, obecně lidi říkají, že je to problém, ale ta naše příšera je splachovací a ať děláme co děláme, nikdy si nestěžovala, i přesun z prodejny k nám přežila bez úhony... jako lidi, je to prostě osobnost a uvidíte. Přeju hodně štěstí a radosti... :beer: