Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva snědla kamínek

Dobrý den, včera jsme byli "venčit" a naše 1,5 roční želva zelenavá snědla kamínek, ono by na tom nebylo nic zvláštního, ale když jsem se jí ho snažila dostat z tlamy ven, bylo vidět že jí dělá problém ho spolknout protože ho měla uvnitř přes celou tlamu. Dneska dokonce nechce ani žrát. Mám sní zajít někam k veterináři, nebo se nemám bát? Děkuji

Ahoj.Dívala jsi se na její výkaly,možná už je z ní venku.Horší by bylo,kdyby ten kamínek byl tak velký,že by ho nevykálela,tak to bych určitě s ní zašel na veterinu,aby udělali RTG.No,ale je fakt,že v přírodě některé druhy plazů požírají kamínky a ty jim pomáhají rozmělnit potravu v žaludku,ale pokud je kámen příliš velký,tak to by mohl být problém.Pavel.