Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem filtr pro vodní želvu

Zdravím a prosím o radu,
nedávno nás po dlouholeté věrné službě navždy opustil želví filtr a tak řeším koupi nového. Snažím se najít něco dostatečně kvalitního, co by mě zase úplně nezruinovalo, jsem smířená s investicí kolem 2tis. Vody je do 150l a obývá ji zatím jedna 15letá testudo scripta elegans, do budoucna jí možná někde vyhandluju ještě manžela. Další požadavky jsou už jenom aby byl vnější (jakýkoli vnitřní želva utrhne) a co nejtišší. Poradíte?
Díky :-)

No není uvedeno rozměr nádrže a výška sloupce vody. Obávám se, že nejlepší by byl vniřní s filtrací cca 600l/hod, schovaný někde pod výlezovou šikminu, aby jej želva nemohla vyrhnout. Je to jen můj názor, s vnější filtrací u vodních želv nemám zkušenosti.

Jako nejdokonalejší filtrační systém pro vodní želvy považuji komůrkový filtr, (už jsem zde o něm psal) (hledejte vlákno flitrace pro brodivé želvy - nebo tak nějak).

PS: Tem komůrkový není ani tak drahý - cca 500 za sklenáře, 250 za čerpadlo a cca 200 za filrační náplně (hrubý biomolitan, sera biofibr, a filtrační vata). Do tisícovky se dá vlézt.

No, zhodnotila jsem, že velikost nádrže netřeba, když jsem napsala objem vody, který je u filtrů, podle mě, rohzodující. Ale tak ty rozměry jsou 100x50x30cm vodní sloupec.
Jinak díky za tip, hledala jsem všechno možné, ale "brodivé želvy" mě nenapadlo :-) Jenže on je u nás prostě obecně problém s vnitřním filtrem - na jeden jedeme provizorně teď a neustále plave volně po akvárku, začínám mít pocit, že se mnou želva hraje hru, koho to dřív přestane bavit. 10let jsme měli vnější Aqua Clear a spokojenost co do čistoty vody a údržby filtru velká, jenom byl ke stáru hlučnější..

No já mám brodivý želvičky, který se už při 15cm topí, tak jsem jim musel udělat filtr "na míru" s dvojitým-přizvednutým dnem :-) Ono jde vesměs o to, že akvarijní filtry prostě nejsou stavěný na zněčištění vody od želv. Trápil jsem se s tím hodně dlouho až jsem nakonec dospěl ke komůrkovýmu filtru.

[filtr.jpg]

Pro inspiraci - tady je fotka jednoho od sklenáře. Stačí levo nalepit mřížku na vtok a dodat čerpadlo. Používám Atman řadu AT 301 - AT 303 podle objemu foltrované vody.
Jak už jsem zmínil, do každé komůrky dávám různý filtrační materiál. Do vtokové komory dávám sera biofibr na hodně hrubý nečistoty, do druhé komory mám hrubý biomolitan na dofiltrování hrubých nečistot a do třetí (zleva) komory dávám akvaristickou filtrační vatu - dočišťuje vodu. Ve čtvrté komůrce mám čerpadlo s hadičkou která vhání vodu zpět.

PS: Biofibry a biomolitan propírám a vatu měním. Výška prostřední přepážky určuje od jaké výšky hladiny bude filtr fungovat.