Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dendrobatky - paraziti ve snůšce?

Zdravím všechny, kolegyně z práce mě poprosila, jestli bych tu nevznesl dotaz ohledně dendrobátek. Ve snůšce Dendrobates auratus objevila tři vajíčka, která v sobě měla jakéhosi bílého červíka. Je možné, že by se do vajíčka dostal parazit v těle samice (přitom ve výkalech žádné parazity nikdy nepozorovala) a nebo to byl jen nějaký červík, který se do vajíčka zavrtal až po vykladení? Terárium je ale prý nově zařízené jen pár dní, takže možnost, že by v substrátu žili nějací nežádoucí bezobratlí je minimální. A pokud to tedy opravdu jsou nějací parazité, tak dají se i takhle malé žáby něčím efektivně odčervit?

Díky za jakoukoliv odpověď.

Terárium je ale prý nově zařízené jen pár dní, takže možnost, že by v substrátu žili nějací nežádoucí bezobratlí je minimální

vzhledem k tomu, ze leckteri bezobratli (at uz volne zijici hlistice nebo larvy treba dvoukridleho hmyzu)maji zivotni cyklus pocitajici se na dny, nekdy skoro az na hodiny, urcite bych moznost pritomnosti nejake te "brebery" z teraria samotneho nezavrhovala. Dendrobati paraziti jsou navic docela drobni a necvicenym okem takrka nepostrehnutelni.Kdyz k tomu celemu pripocteme jeste fakt, ze majitelka zcela jiste krmi octomilkami, myslim, ze puvod "cervika" nebo spise larvy je takrka jasny. Nicmene analyza pod lupou nebo mikroskopem to jisti...