Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaslinená pusa

Zdravím, mám problém s albínkou (cca 3-4 mesačné mláďa), nechcela žrať sama cca mesiac, prvý krát u mňa žrala bez problémov, neskôr už pri predložení koristi prišla, oblizla, otočila sa a prchala preč od myšky, či živej, zabitej, rozmrazenej... všetko jedno... našla som jej pri otvorení pusy veľa slín, sliznica ale začervenaná nebola len mierne zružovelá. Pár žltkastých hrudiek som našla, mala som podozrenie na hnilobu tlamy, tak som jej dala spraviť rozbor slín a následnu kultiváciu, výsledok - zvýšený nález acinetobacter spp., mierny alcaligenes faecalis a ojedinelý pseudomonas aeruginosa. Bola jej robená aj citlivosť na ATB a nasadený marbocyl, následne som jej našla pár žltých parazitov tak som odparazitovala celý chov a myslela som si, že to bola príčina nežravosti. Žiaľ ale samica ATB dobrala asi pred týždňom, plnú pusu slín má stále napriek vytieraniu 3x denne nejakým modrým antibakteriálnym gélom. Stále slintá. Už som bezradná, kde môže byť problém? Máte niekto s týmto skúsenosť? Dobrá rada nad zlato :( Ďakujem!

Viete mi niekto nieco este poradit zo skusenejsich? samica je treti den v klude, teple, tme, vobec nevylieza z domceka, pusu ma stale zaslinenu, ziadne zacervenane sliznice, nic. obcas si odfukne tym ze ma zaslinenu pusu predpokladam. myslim ze veterinari uz budu bezmocni :(