atheris chlorechis
Ahoj,může někdo prosím poradit s chovem Atheris chlorechis, jedná se mi o teplotu a vlhkost. Předem moc děkuji. Olin
Ahoj,může někdo prosím poradit s chovem Atheris chlorechis, jedná se mi o teplotu a vlhkost. Předem moc děkuji. Olin
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Čus - mrkni sem. Je tam toho napsanýho o chovu dost - vztahuje se to sice ke squamigerám, ale u chlorechisek je to v podstatě podobné. Když budeš chtít vědět víc, napiš Radkovi (Radar14) - to je místní "GURU" přes atherisky
Zas neprehanej.. Jinak zde chova Atherisky mistni dama Aurifer a ta ma dlouhodobejsi zkusenosti.. A taky viper ma hoodne zkusenosti k tematu.. Nebejt jeho,jakej sem byl..
jj - sorry na Dana a místní dámu jsem pozapomněl
nejsou moc náročné, pokud získáte odchovová mláďata, tak celkem pohodoví hadi. U importů záleží na stavu, v jakém je získáte a jak moc jsou zaparazitované. Pokud člověk pořizuje importy, tak nejlepší jsou menší mláďata nebo subadulti, dospělé se hůř uvykají, navíc bývají promořené parazity. My je chováme v terárku "Exotera" jako všechny jedáky, chtějí opravdu hodně čerstvý nezatuchlý vzduch, ale to stromáci obecně. Teplotu u nich máme stejnou jako pro ostatní tropické druhy, 26-27°C bez lokálního výhřevu přez den, někdy to jde i výš, ale to pak slézají na zem a je vidět, že už jim je teplo. Noční pokles na 22-23°C. Rosim denně večer po zhasnutí, ony se vždycky při tom i napijou. Žádné atherisky nám nikdy z misek nepily, jenom při rosení. Ale rosim na zařízení a na hady a jenom tolik, aby to do rána vyschlo. Substrát na dně máme drcenou jedlovou kůru, v 1 rohu je rašeliník. Krom rašeliníku a bezprostředně po rosení je substrát pořád suchý, jsou hodně citlivé na setrvávající vlhko. Co se týče krmení tak uvyklá zvířata berou v pohodě přiměřeně velké myši, ze začátku po importu ale často nechtěj bílé zabité, ale pustit na volno malou hnědou skákavku, už běhající a po té jdou jak divé. Časem se naučí i na bílé a z peánu, což nám 2 starší holky braly v pohodě, ale cca 3letý 1,1 pořád vyžaduje živé pobíhající. Pár máme pohromadě a v pohodě se snáší, ale při krmení to chce hlídat, protože mají tendence jít oba po jedné myši, hlavně když už ji 1 had chytí. Třeba sqámy se nám při krmení "nehádají" vůbec, ty žerou mrtvé myši normálně z peánu a nikdy nejdou po myši u dalšího hada.
ani NZ???
Ahoj,
mám v chovu dva páry NZ a také jsem žádného jedince nepozoroval přijímat vodu z misky, jak píše Aurifer pijí pouze po rosení, nebo často jim také dávám pít ze střičky.
Ahoj, moje pije samice z misky uplne bez problemu. Samec zadnej mi nepije z misky. Chlorechisak
I squamak. Mladata z vlastniho odchovu se naucila pit z misky vsechna. (squamy). Asi to bude o jedinci,ale u importu lze rozhodne ocekavat,ze budou pit pouze z roseni. Ze strikacky mi pijou taky.
zdar,tak ted jste mi opravdu sebrali vítr s plachet,celou zimu jsem spořil do prasátka a najednou žerou,nežerou,teplo, neteplo,pije nepije??
Tuto zvířátko si asi nikdy apod. nepořídím
jak kterej had, někteří pijou, jiní nepijou. Nám Atherisky z misek nepijou, ale to je možná taky tím, že nemají důvod, když jsou rosené. Já rosim i odchovy, takže taky nemaj důvod se sápat po miskách...ze špricky přímo mi pijou všichni hadi.
No jasne. Ja odchovy moc radsi nestrikal,vzdy po krmeni jeste venku a misku meli primo u "huby", tak se napili dle potreby a neni s tim problem. Samice chlorechisky radsi pije z misky (zeby slo o zvyk od puvodniho majitele ,co ji odchoval) z roseni ma taky moznost samozrejme.. Treba samice squamy co mam, postrik vylozene nesnasi a nepije z kytek ani vetvi,tak ji doplnkove davam
z pipety (strikacky) a z misky pije taky..
tak ono možná když se jim ta miska dá až k hubě, tak si vezmou...já ale hady prakticky nevyndávám z terárek, pokud to neni vysloveně nutný ohledně nějakýho urgentního zásahu na tom zvířeti, i krmim normálně v terárkách. sice u hadů mam v ubikacích misky i na stěnách atd, ale nikdy jsem neviděla z nich Atherisky pít. Někteří jiní stromáci jako někteří Trimouši nebo Bothriechisi z nich pijou, to jo. A třeba co nám vysloveně nesnáší rosení jsou venusťáci nebo mláďata fógláků, ti po narosení na hada doslova spadnou z větve a daj se na panický útěk Nebo pro změnu wágleráci zase nesnášeli jemné mlžení, ale silnější rosení jim nevadí a pijou při něm.
To si trefila.. Myslim to na mlady NZ,pac jsem mel hruzu z "nafukovani" ,tak jsem je drzel na suchu.. V plastovejch krabickach a viko z pletiva.. Meli tam misku s vodou a vyndaval jsem je na kreni a pri uklidu. Kdyz byli venku,tak jsem je porosil po zvanci.. Zajimavy,jak nekteri maj radi prudsi dest,nesnasej mlzeni.. S Bothriechisama zkusenosti nemam,ale taky na ne jedbou mozna dojde. Fajn informace. S waglerkama mam podobnou zkusenost,pri "mlzeni" taky lezli od toho pryc.. A moje ceratophory roseni taky nesnaseli a to byli importaci. Samec pil z kytky a holka chodila do misky a obcas si lizla z kytky taky a ze strikacky.. Takze se asi neda uplne pausalizovat., Ti moji varani treba pijou jen z roseni a jsou to NZ,holku jsem videl se napit jednou z misky a to kdyz o ni vylozene zakopla..
K Atheris chlorechis doporucuju biotopove zarizene terarium,k teplotam jsou pomerne tolerantni. Pres den staci mensi wataz zarovek (osobne pouzivam kompakty,pro rust rostlin) Teploty pres den staci okolo tech 27 C u zdroje svetel,pres noc klasika pokojovka.. 20-22 C, v letnich vedrech snasej vyssi teploty bez problemu. Slezou na zem,kdyz je jim vedro. Chlorechisky snasej i vyssi vlhkost,ale jako u vsech stromaku, to chce mit kvalitni vetrani a to nejlepe dvojte. Roseni po prijmu potravy velmi doporucuji a pak dle potreby. Moje samice pije z misky a samce je nutne rosit casteji,ten mi z misky nepije.. Jedna se o pomerne nenarocna zvirata,pokud je dostanete v dobrem stavu.. Klidni a krasni chovanci.
jj my je máme taky v biotopně zařízeném terárku, ale rostliny používáme umělé. Co se týče výhřevu, tak máme vytápěnou celou místnost, takže lokál nemají. Máme je v regále v prostřední řadě, kde je zhruba těch 26-27°C a pohoda. S tou vyšší vlhkostí- neměla by tam setrvale zůstávat, jsou hodně citlivé na resporační potíže, ale to jsou prakticky všichni stromáci. Co se týče manipulace atd- nestartujou, neutíkaj, na háčku držej, pohoda...akorát co jsme měli ty starší 0,2, co se do nich daly parazitické mušky, tak ty byly uplně nepříčetné. Ale ne že by se jim jeden divil.
Jasne vyssi vlkost neni dobra dlouhodobe. Myslel jsem prirozenou vlhkost (co mi tam
delaj zive rostlny) ,zadny stromaky nenechavam lezet v mokru,to da rozum.. Jo o tech s muskama jsem cetl,ako jsem nevedel ze jsi to ty..
no já tu měla původně přezdívku jako na ostatních fórech, ale zapoměla jsem k ní místní heslo A vzhledem k tomu, že jsem tu z ní neměla moc příspěvků, tak jsem si založila tuhle...
To se stava,ja mam zas problem s heslama.. Kazdopadne mi proslo rukama par importu chlorechisek a s tim jsem se nesetkal..
Se nedivim,ze byli nervni.. Jinak naprosto klidny zvirata. Ale odchovavat je horsi. Parili se mi jednou,nic z toho nebylo a od ty doby uz se nepovedlo.. V cervnu budu s kolegou "prohazovat" kluky, tak snad z toho neco vzejde..
jojojo Radare, třeba maj naši kluci jenom ty svoje starý okoukaný, uvidíme...
Cus Tome,no doufam.. Ted mi jde holka do svlkeku,tak bude krasne nova pro chlapika..
tak ony ty boule na vykrmeným zvířeti nebývají moc nápadné, si jich všimneš spíš na hubnějším čerstvým importu a pak když se to zvíře dostane do kondice, tak ty boule nejsou skoro vidět, pokud na to nemáš vysloveně natrénované oko. Ale v podstatě je měly všechny větší imp. chlorechisky, co jsme měli, jenom v různém stupni "zamoření". Mláďata to naopak neměla vůbec, což bych řekla že u těch Atherisek platilo univerzálně- neměly je třeba mladé níčejky, ale starší zvířata měla skoro vždycky někde nějakou, hispidy a desaixi taky, naopak sqámy a brodlejky je maj fakt jenom ojediněle někdy nějaká. Já to z hadů běžně vyndávala a dobrý, ono teda ti hadi mohou v pohodě žít roky i s těma boulema a taky dobrý, pokud tam ovšem nemáš ty mouchy. Což asi nemáš, když nevozíš mouchama kontaminované cvrčky...nám ty mouchy jezdily v kvantech od jedné nejmenované firmy, co prodává krmný hmyz. Teď berem čisté cvrčky od jinud a množství much se snížilo na minimum, ale pořád jich tam pár je a pořád s nima válčim. Ony jdou třeba i na líhnoucí se mláďata, na tu vodu co jde z vajíčka, nebo jsou schopné se dám mláděti i do nezavřeného pupíku a normálně se do něj prožrat, dokonce napadaj i mláďata šneků, je to fakt svinstvo... dávala jsem si ty mouchy určit nějakýmu chlapíkovi, ale nějak přestal komunikovat, tak nevim přesně, co to je za mušky. Každopádně jdou i po živém zvířeti, zdaleka nejenom po mrtvém.
co se týče odchovů- tak náš 1,1 je mladý, teď by měly dospívat, takže uvidíme časem. Větší dosplěá zvířata jsme si nikdy nenechávali.
Diky za vycerpavajici info. Je pravda,ze importy co jsem mel doma na skok,uz tady chvíi byli
a hubeny nebyli. Ale mel jsem v rukach vsechny,koukal jsem jim do papuli a tela si prohmatal,jestli nemaj nakou nedosvlecenou kuzi a pod. a nic jsem nikdy neobjevil,krom te kuze a to meli akorat samci.. Ktery jsem odmocil a dosvlekl. Importaci co jsem si nechal (ted jsou v Dubci,mel jsem je zhruba rok a pul) nemeli na sobe nic zvlastniho,samice zrala ten den co sem ji strcil
do terka,ale samec byl notorickej nelovec,nekdy alespon polykal
stravu sam,ale musel mit den.. Tak treba neco mel,nevim. Meli u sebe Detiu pro jistotu.Jinak vse negativni,ale na tohle cvicene oko nemam. Cvrckama nic nekrmim,tak ty musky neznam.. Skoda ze nejsou ty svinky urceny. Kazdopadne diky,kdybys mela fotku,bylo by to fajn..
přímo ty chlorechisky jsem myslim že nefotila, ale vypadalo to takhle
Hmm,to nevypada vubec dobre.. Nastesti sem nic takovyho nikdy nezazil. Diky.
K tem odchovum,drzim palce at se zadari,mladejch chlorechisek moc neni,mysim opravdu NZ,ne poimportni odchovy..