Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kožní problém u hroznýšovce duhového

Prosím o radu jsetli má někdo zkušenost s podobným onemocněním na hlavě epicrates cenchria cenchria.
Vše začalo tím že jsem pozoroval jako by se trochu rozestoupily dvě šupiny na hlavě a začala prosvítat bílá kůže,
po svleku se svlékla i jedna šupina a zůstal po ní bílý flek, postžené místo jsem začal čistit Betadine a natírat Canesten,
nicméně se to nelepší, bílé místo se trochu zvětšilo, kůže od postiženého místa k čenichu je matná lehce nakrčená místy s lehkým bílým povlakem,
trochu mi to připomíná nesvlek ale ten to nemí, při svleku se kůže u rány roztrhla a nesvlečené zbytky jsem odstraňoval.
Parazity nepozoruji, jinak jsou vitální a nejeví žádné známky nemoci, svlíkají se krásně až na tohle místo. Zajímavé je že se to stalo samci i samici přibližně ve stejnou dobu, přitom mají každý svoje terarium cca 4m od sebe.
Přikládám fotky,
Děkuju za pomoc.

Žerou i fungují normálně. Po svleku to prakticky úplně zmizelo. Teď se to zase objevilo. Dokonce se i páří. Nerad bych do toho šťoural zbytečně. Na mykotické onemocnění to nevypadá (nevím). Na těle nemají nic. Jenom na hlavě. Krabatí se to a lehce to bělá. Asi bych ještě počkal a uvidíme. Šťourat se mi do toho zatím moc nechce.

Jak jste to tehdy řešil.

To může být a zřejmě bude úplně jiná situace. Krajtičce pokožka znekrotizovala, odumřelá část se odstranila a pouze čistila slabým roztokem betadiny, choval jsem ji "na sucho".
Jinak tahle povrchová zranění můžou souviset, jak jsem psal, s lokálním zdrojem tepla. Dále mechanickým poškozením šupin odíráním o různé předměty apod. Možná právě v kombinaci s vlhčím substrátem, vzduchem.