Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem žraní much (rosnička včelí)

ahoj,
nemáte někdo žkušenosti se zkrmováním much rosničkám včelím? Většinou jsem jim dávala cvrčky nebo moučné červy, ale teď jak začali létat venku mouchy chytala jsem je a dávala je do terária. Potom ale žáby měli takovou "koliku" otevírali hubu a pořád nafukovali a vyfukovali bříško. Nemáte s tím nekdo zkušenosti? Je třeba možné, že ji sežerou a moucha jim v břiše ještě žije?

zvířata maj mouchy většinou ráda je to poměrně hodnotné krmení, ale nese to ssebou i nějaká rizika. Některé druhy mohou být pro obojživelníky nebezpečné, protože jejich larvy je mohou napadnout(myslím, že larvy některých druhů bzučivek, takže odchycené a nesežrané mouchy nenechat poletovat po teráriu. Žáby kořist polykají často živou, akorát druhy lovící obratlovce ji většinou zabíjejí. Takové ty kroutivé pohyby, když se žába hodně nažere jsou ale normální. Mouchama můžeš normálně krmit, ale vhodnější na zkrm jsou mouchy z odchovu.