Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán zelený nejí

Dobrý den,chci se zeptat mám mladého leguána a nechce žrát,vezme si pouze z ruky a to mu ještě musim nutit:-/!Terárium ma rozměry 60x60x110 dxšxv teplota:den 26-28°C a noc kolem 21°C.
Změna předmětu, původně: Leguán zeleny (Aurifer)

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Ahoj, nechci zakládat nové vlákno, proto se zeptám tady. Předevčírem jsem si z burzy přivezla leguán…
LadyAnn 06.02.2012 14:28
LadyAnn
Stáří mi paní řekla okolo 1 roku. Je to odchov. není to spíše faremní odchov? Odchovů jako takových…
Aurifer 06.02.2012 15:39
Aurifer
Dobrá...Zkusím tedy preferovat to listí jako hlavní složku potravy :-)Děkuji a radu Bohužel nevím co…
LadyAnn 06.02.2012 15:50
LadyAnn
Možná paní křivdim, ale že by někdo prodával svůj vlastní odchov leguánů až na roce věku ( a nevěděl…
Aurifer 06.02.2012 16:08
Aurifer
Leguány paní prodávala jen tři. Opravdu nevím. Fotka by byla, ale bohužel nejsem počítačový speciali…
LadyAnn 06.02.2012 16:16
LadyAnn
S ibiškem je to v tom případě v pořádku, ale S tím světlem budu počítat do příštího terária, které…
Aurifer 06.02.2012 16:26
Aurifer
Už je vyrobená hrubá krabice, skla jsou objednána. Nebude to dlouho trvat ani nemůže protože jsme do…
LadyAnn 06.02.2012 16:31
LadyAnn
to budete toho chamíka zase stěhovat do toho terárka v kterém byl ten legouš? Pokud jo, tak to terár…
Aurifer 06.02.2012 16:45
Aurifer
To je snad samozdřejmost :-)
LadyAnn 06.02.2012 16:52
LadyAnn
To je dobře, že to je pro vás samozřejmost...většině lidí co se tu na něco ptají to jako samozřejmos… poslední
Aurifer 06.02.2012 18:08
Aurifer

Ahoj, nechci zakládat nové vlákno, proto se zeptám tady. Předevčírem jsem si z burzy přivezla leguána zeleného. Stáří mi paní řekla okolo 1 roku. Je to odchov. První den jsem ho nechtěla stresovat a dala jsem mu do mističky jen kousek papriky a ibišku. Vůbec si toho nevšiml. Další den jsem mu udělala salát ze strouhané mrkve, struhaného jablíčka, ibišku a papričky a pořád si toho vůbec nevšímá. Vodu mu měním každý půl dne. V teráriu má dost větví na prolézaní, ale spíše se zdržuje v horní části terária. V terárku je světlo na teplo (cca 35 °C)- to mu svítí od rána do noci a UV zdroj, který má zapnutý cca půl dne. Terárium je velké 100 cm výška, 60 cm šířka a 60 cm hloubka. Toto terárium je prozatimní, je po chameleonovi. Vím že zanedlouho legošovi stačit nebude a už se vyrábí nové. Větrání má dole i nahoře. Jako podestýlku má kůru. Myslíte, že nejí protože je pořád ve stresu z nových majitelů? Budu vděčna za každou radu i kritiku :-) Přidala bych i foto, ale píše mi to "nezadali jste typ souboru" :(

Stáří mi paní řekla okolo 1 roku. Je to odchov.

není to spíše faremní odchov? Odchovů jako takových tu moc není a už vůbec ne po burzách, jestli jsem viděla pravé odchovy na burze za celé roky 2x, tak to bylo hodně...zato faremních leguánů tu je na kila. Ale o to teď nejde- pokud má leguán vyhovující podmínky a není v příliš špatné kondici, tak začne žrát sám. Ale počítejte s tím, že to může být i třeba až za 14 dní. některá zvířata žerou skoro hned, jiným to trvá docela dlouho a čím jsou větší, tím většinou déle. Co se týče krmení, tak jak už bylo psáno výš- dejte mu hlavně zelené lupeny, to čínské zelí, rukolu, polníček, čekanku atd. Pokud mu hned ze začátku dáte skoro homogenní hromádku ze strouhané mrkve, jablka, papriky atd, tak si to řada legošů často ani nespojuje s jídlem, pokud na to nebyla uvyklá od předtím. Proto tyhle složky potravy je lepší mu také zamíchat do toho listí.

Dobrá...Zkusím tedy preferovat to listí jako hlavní složku potravy :-)Děkuji a radu
Bohužel nevím co si mám představit pod pojmem faremní odchov... Paní nám řekla že je to odchov od jejích vlastních leguánů.
Ještě bych se chtěla zeptat na jednu drobnost. Všude je napsáno, že můžou ibišek, ale nikde už není jestli jsou myšleny květy nebo listy ibišku. Květy 100% ale jestli může i listy.

Možná paní křivdim, ale že by někdo prodával svůj vlastní odchov leguánů až na roce věku ( a nevěděl jak přesně je to mládě staré), to se mi zrovna uplně nepozdává. Ona to s nima není sranda, na 20-30 mláďat je po pár týdnech až měsících potřeba několik terárií, páč se začnou mezi sebou sodit a silnější mláďata si vybírají slabší, které pak šikanujou. Takže většina lidí se je snaží udat co nejdřív. Nebyla by fotka toho lega? Odchová lega jsem totiž ani na burze neviděla, jenom faremní dovozy. Co se týče toho Ibišku, tak květy i listy, ale pozor- ne hned jak ho koupíš v květinářství, páč z květinářství bývají chemicky ošetřené.

Co se týče toho světla, tak pokud tam máš jenom tepelný výhřev a UV, tak to bude chtít asi ještě dosvětlit lineární zářivkou, lega potřebujou opravdu mraky světla.

Leguány paní prodávala jen tři. Opravdu nevím. Fotka by byla, ale bohužel nejsem počítačový specialista a nevím jak fotku dát do jiného formátu, tak aby se sem dala nahrát. Pořád mi to píše "Nezadali jste typ souboru"
Ibišku se nebojte - máme doma už asi 25 let velký keř, chemicky neošetřovaný jen pravidelně zalévaný.
S tím světlem budu počítat do příštího terária, které je ve výrobě :)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru