Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem E. guttata.. plíseň???

Dobrý den, rád bych se zeptal, co s vyobrazeným šupinovým onemocněním u E. guttata. Nevím, zda se jedná o plíseň, či ne. mám dojem, že malý problém měl tento 1,5 roku starý sameček již minulý svlek, kdy možná došlo ke špatnému svlečení kůže v těchto místech, ale nebyla tam taková díra, pouze jemná prohlubeninka (ne, skrz šupinu). Za rady předem děkuji.

Obrázky zde:
http://img585.imageshack.us/img585/6025/egplisen1. jpg
http://img580.imageshack.us/img580/2838/egplisen2. jpg

Měla to taky takhle na hlavě, o kousek víc vzadu, jenom menší tečku a ne tak hlubokou. Každým dalším svlekem to bylo o maličko lepší, ale nikdy to samo nezmizlo. Jinak hadice byla zdravá jak rybka, žrala v pohodě, svlečky taky ok takže jsem veta vynechal.

neni to moc hezký. Vypadá to jako nekróza po poranění, neměl tam předtím nějakou ranku třeba po kousnutí myší? Každopádně by to chtělo veterináře, co hoví plazům a udělat odběr z toho místa a kultivaci na bakterie a plísně, protože něco takovýho asi bude původcem. a podle výsledku to potom řešit a léčit.

Zranění jsem si nevšiml, myslím, že k ničemu nedošlo. Zpočátku to bylo velmi málo znatelné, jen jako lehounká deformace v rámci této jedné šupiny, čekal jsem zlepšení po svleku. Takhle to ale dopadlo. Zatím místo potírám 1-2x denně slabým roztokem hypermanganu draselného. K veterináři tedy asi zajdu. Zvláště, jestli do týdne nezačne přijímat potravu.

Poškození šupiny na hlavě je zažehnáno, místo jsem každý večer potíral slabým roztokem manganistanu draselného. Po svleku byla díra v šupině mnohem menší, haďák yačal příjmat potravu. Po dalších 3 týdnech se znovu svlékl a nyní již je ranka téměř neznatelná, had normálně žere a vše je OK. Tolik k případu, díky za porady, u veta jsme nakonec nebyli.