Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nátěr na terárium

Ahoj, hledala jsem už v jiných vláknech a něco málo našla, ale zeptám se. Chystám terárko pro gekončíky noční, natřela jsem již druhou vrstvu lepidla na dlaždice, tak mě zajímá jestli dva nátěry stačí, nebo bych měla udělat ještě jeden?
A druhá otázka se týká nátěru, barvy pozadí. Bylo mi řečeno od známého, že bych mohla na barevný nátěr použít akrylátovou fasádní barvu, tady jsem zase četla, že je dobrý Balakryl a přes to nakonec Balakryl lak. Tak by mě zajímalo, která z těchto dvou možností by byla asi nejlepší? Předem díky za odpvědi :)

já dávám 3-5 vrstev lepidla, a konečný nátěr buď sokrat s pískem smíchat dohromady a natřít, a nebo podle mého hezčí koupit balakryl já koupil nějaký universal je voděodolný s atestem na dětské hračky plechovka stojí asi 170 kč.
(doporuřuji třeba črnou a nějakou okrovou, první nátěr namáchat hodně tmavou a natřít všude, další udělat o něco světlejší a třeba harem, nebo ručníkem, houbičkou prostě něčím takovým lehce natřít netlačit na to, pak to samé ještě světlejším odstínem a vytvoří se ti krásně stínované pozadí.
přidávám foto rozdělaného terária pro inspiraci :-)
[http://img854.imageshack.us/img854/1389/fotografie 0120.jpg]
[http://img864.imageshack.us/img864/6003/fotografie 0121.jpg]