Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem užovka kladení

dobrý den, snažila jsem se projet vsechny prispevky, které se týkaly meho problemu, ale nenasla jsem spravnou odpoved. mam klasickou uzovku, a mela by klast vejice prvni nakladene bylo cca pred mesicem pak dva tydny pauza, navstivila jsem veterinare a ten rikal ze klast uz nebude nacoz o par dnu kladla jedno pak tyden pauza bylo dalsi a o dva dny dalsi, ale v sobe ma jeste tak tri nebo ctyri a je z toho nejspis nervozni po trech letech co ji mam me prvne hryzla. nemohl by mi tedy nekdo rychle poradit co dal mam s ni delat?? hodne lidi me posila k veterinarovi pro injekci díky za odpoved.

Řešil jsem před pár týdny podobný problém. Veterinář to asi ''dost'' podcenil, když sis nenechala udělat ani rentgen, či ultrazvuk. Mohlo tě to taky logicky napadnout, že asi jedno vajíčko mít nebude. Každopádně rentgen oxytocin s vápníkem a pokud ani to, řezat. Pak už má cenu zvažovat, jestli není lepší za ty finance hada utratit a pořídit nového... :-/

Ono je lepší nejdřív zrentgenovat a pak teprve případně píchat, protože pokud tam je nějaká fyzická překážka bránící přirozenému vykladení, jako třeba ta abnormalita vejce, tak oxytocin může způsobit v lepším případě velké vyčerpání samice, v horším až výhřez nebo i potrhání vejcovodů (nebo rodidel u savců, tam taky platí nejdřív zjistit, co je překážkou porodu a pak teprv podporovat stahy)

tak kladiště a možnost přirozeného průběhu je samozřejmě základ, to všechno ostatní je až když už to fakt přirozenou cestou nejde a někde se to seklo...tak to pak chce zjistit, v čem přesně je problém (a většinou jinak než na tom rentgenu se to nezjistí) a podle toho dál jednat. Buď jenom podpořit přirozenou snůžku oxytocinem, pokud tam není nějaká překážka, nebo holt v nejhorším případě pokud tam ta překážka je tak císař s tim, že zvíře už pak většinou bude muset být do konce života jeptiška. nebo zvážit, jsetli se vynaložené náklady vyplatí a jestli se spíše nevyplatí eutanázie a pak pořídit novou 0,1, ale to vůči tomu zvířeti není zrovna dvakrát etické. navíc když má majitel to zvíře jako mazla, tak k němu mívá dost vztah.

no tak ta eutanazie neprichazi v uvahu nevim co bych bez ni delala ja uz mam z toho tak spatne sny, v tom pripade budu na netu hledat nejakeho odbornika u nas v ostrave, co se tyče toho kladiste tak ho mela ale vubec ho nebrala v potaz, jak mi pred dvema lety kladla tak to bylo v pohode akorat ted nevim co se s ní deje je mozne ze jsem to mozna zapricinila ja ale nevim kde se stala chyba ma to tak jak pred temi dvemi lety. a vejice tehda oplozene nebyly a ted nejspis taky nejsou

Praha:
•MVDr.Jan Hnízdo
Veterinární klinika - Animalclinic
Čistovická 413/44
163 00 Praha 6
Tel.: (+420) 235 322 829
E-mail: info@animalclinic.cz
www.animalclinic.cz
www.exopetvet.cz

-------------------------------------------------- ------------------------------

•MVDr.Tomáš Vopršálek
Veterinární ošetřovna
Rybalkova 15
101 00 Praha 10
Tel.: (+420) 271 742 278 (mimo naléhavých případů pouze na objednání)

-------------------------------------------------- ------------------------------

Plzeňsko:

•MVDr.Vítěslav Honsa
Veterinární klinika - ZODIACUS 97 s.r.o.
Vejprnická 79
318 00 Plzeň
Tel: (+420) 377 389 281
Fax: (+420) 377 382 627
Mobil:(+420) 602 951 259
Email: info@veterina-plzen.cz
www.veterina-plzen.cz

-------------------------------------------------- ------------------------------

Brno

Veterinární a farmaceutická univerzita Brno
Klinika chorob ptáků, plazů a drobných savců

Palackého 1-3
612 42 Brno
Tel: (+420) 541 562 382 (ambulance plazi)
Pohotovnostní telefon po pracovní době a ve volné dny 731 878 484.

Ordinační hodiny: po-pá 8-12h 13-15h

-------------------------------------------------- ------------------------------

Písek

Veterinární ošetřovna Veterina - Písek

Mírové náměstí 535
397 01 Písek
Tel: (+420) 382 212 480
Pohotovnostní telefon: 733 566 109.

Ordinační hodiny: po-pá 8-18h so 8-10h

Email: osetrovna@veterina-pisek.cz

-------------------------------------------------- ------------------------------