Grammostola rosea + a - !
Zdravím , chi aby jste mi řekli jaké má tento pavouk plus a jaké mínus . Děkuji
Mám totíž problém jestli pořídit nebo nepořídit a chcu znát váš názor.
Děkuji
Zdravím , chi aby jste mi řekli jaké má tento pavouk plus a jaké mínus . Děkuji
Mám totíž problém jestli pořídit nebo nepořídit a chcu znát váš názor.
Děkuji
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Vím, že má jenom plusy, neuvolňuje žahavé chloupky ze zadečku a při manipulaci rukou je mírná a nesnaží se kousnout.
děkuji za váš názor
No tak naše má spíš mínusy, při každém otevření terária se staví na zadní, nebo přímo útočí.
Já bych teda radši pořídil, nějakého atraktivnějšího sklípkana z rodu brachypelma, např. smithi, bohmei, auratum. Mladé gramostoly, si můžou brzdit vývoj nepříjímáním potravy, jsou u nich normální dlouhé půsty a to i v dospělosti. Mě osobně víc lákají agresivnější a více nenasytné druhy jsou podle mě zajímavější, akčnější.
Grammostola rosea je vhodná pro začátečníky. Je to spíše línější pavouk mírnější povahy. Pavouci nejsou vhodní na mazlení,jen na pozorování. Do ruky pavouka neberu, aby se zbytečně nestresoval. Moje samice je taky trochu náladová a někdy se staví do výhrůžného postoje, ale to asi občas všechny.
Je lina, klidna, asi nejvetsi plus je ze nevycesava a nesnazi se kousnout(vyjimka potvrzuje pravidlo) a nepotrebuje zadny velky teplo ani zadne extra naroky. Minus je ze pomalu roste, moc toho nesezere a dost spatne se v zajeti rozmnozuje. Pro zacatecniky idealni, byl to muj prvni pavouk....
Děkuji
Tak zaprvé nevím kde ste byli na tom že nevyčesává.... šíká se že sou klídný ,ale nesetkavám se stím zatím ani u jednoho kousku ne že by vyloženě startovaly ale nebojí se stoupnout na zadní a ukazovat kusadla.
Další mínus je jejich horší žravost a růst tím vzniká + dlouhověkost.
Tak si říkám jestli ty moje nejsou nějaký divný jak tak slyšim o tom že nevyčesávaj a sou klidný. Mám dvě a jedna z nich je snad horší než lividka. A rozhodně vyčesávaj obě a mírný rozhodně nejsou. A tenhle druh roste opravdu pomalu. jednu mám od 2. svleku, už to bude skoro 10 let a stejně furt podle mě není adultní. takže pro někoho kdo chce pavouka na pozorování a pro okrasu tak ideální není. doporučil bych nějakou výše psanou brachypelmu, nebo rod psalmopoeus(cambridgey, irminia).
Psalmopoeusy pre zaciatocnika urcite nie. Su sice zo stromakov tie jednoduhsie na chov. To vsak vynahradi ich o nieco vyzsia toxicita, este rychlejsie utoky a brutalne pecky pri uteku ked clovek ma co robit aby stihol pavuka sledovat, nieto ho este chytit.
Za mna je uplne cislo 1. B.albopilosa.
Jj, vydržej leta páně. 0,1 G.rosea byla můj první pavouk a pořád ještě žije- už přez 20let. Žere dobře- moc ji nekrmim, takže když dostane, vždycky si vezme . Ale mírná rozhodně neni- spíš je docela prudivá, chloupky vyčesává a kdyby měla příležitost klidně i kousne. navíc když ji občas musím přelovit- přelovuji v krabičce, tak kouše klepítkama do krabičky, jen tak. Na volné vzetí na ruku to fakt neni... ale jinak fajn nenáročnej a hezkej pavouk
prave presne jak pises...a vemu li v potaz rady vejs tak by si prave alergik proc ne koupil roseu a dal si ji treba na ruku:)
jako minus bych u mladých bral pomalý růst. Moje rosea byla mírná, její mínus bylo, že ona byla nakonec on.. A mám takový pocit že Kovařík někde zmiňuje problém s vysokou teplotou, kterou tento horský pavou hůře snáší.
tak ono horské druhy zvířat obecně hůř snáší vyšší teplotu...ale zase na 2 str., já ji měla řadu let při nějakých 16-25°C v průběhu roku, podle toho jak se v kterém ročním období topilo. Teď už ji mam ale několik let v tropické terarijní místnosti u stropu, přez noc asi 23°C, přez den to tam jde i k 30°C a pavouk s tim ale žádné potíže nemá.