Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemocná hermanka

Zdravim všechny želvaře:-D potřeboval bych poradit, mám cca šestiletý pár hermanek a předevčírem jsem si všiml, že samice má jen pootevřené oči a často je úplně zavírá (i při chůzi). Nejprve jsem si myslel že se jí do očí dostal nějaký ''bordel'' a tak jsem ji omyl ve vodě, nic se ale nezměnilo. Žere méně než obvykle, spíš jen když přijde k něčemu zajímavému tak si dvakrát třikrát kousne a jde dál, jinak myslím že jiné problémy nemá. Vůbec mě nenapadá čím to může být.. želvy mám už skoro měsíc ve výběhu na zahradě kde mají dle mého vše co potřebují... dostatek nejrůznějšího lupení a po dešti rádi slupnou i nějakýho toho šneka :-/ občas jim pak dám nějaké ovoce nebo zeleninu poprášenou roboranem H nebo reptivitem. Noc trávěj kvůli predátorům a nízkým nočním teplotám ve skleníku který mám propojený s jejich výběhem. Želvy mám už asi pět let a zatím nikdy žádná nebyla nemocná. Díky moc za každou radu a postřeh:-)

ahoj, mám pardálku a taky jsem měla podobný problém, chodil se zavřeným očíčkem, jen jedním, nechtěl ho otvírat, otvíral ho opravdu je málo, akoro vůbec. veterinářka mi poradila potřít oko očními kapkami (velmi málo) a pomohlo to. želvák oko normálně otvírá.