Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zateplení/plíseň v boudě

Mám jednu 2,5 letou a druhou 1,5 letou želvu zelenavou. Na balkoně jsem jim udělal letní výběh se skleníčkem a s izolovanou boudou plnou listí. Za prvé bych se chtěl zeptat jestli je už můžu nechávat přes noc, včera a předvčírem spali poprvé v boudě přes noc. Bouda je zateplená 3cm vrstovou polystyrenu mezi dřevěnými deskami, dno i víko je taky zateplené. I když byla v předpovědi počasí odhadovaná noční teplota kolem 8C já měl včera a předevčírem kolem půlnoci na balkoně 18C a ráno, kdy bylo nejchladněji 12C, ale nevím jestli se tomu dá věřit. Myslíte, že je pro ty želvy bezpečné nechávat je ode dneška do podzimu přes noc zahrabané v boudě?
Další problém: nejsem si jistý, jestli je ten substrát v boudě správný. Listí trochu vlhčím a prohrabávám, aby měli želvy co nejvyšší vlhkost, ale začíná to být cítit plísní a když se z blízka podívám na větvičky mezi listy, jsou tam vidět malé bílé tečky. Co s tím? Jak mám zajistit želvám noční vlhkost, ale bez plísně? Už jednou jsem s nimi byl u veterináře kvuli pískání, měli jsme podezření právě na plísně, protože jsem jim na noc vždy vlhčil hobliny, ale nakonec se ukázalo, že je to jen rýma.
Prosím poraďte. Děkuji.

http://whitemage.rajce.idnes.cz/hermanky/#borbi.jp g

Jedna má 12cm, 300g a druhá 8cm a 90g

teploty v noci více jak +10 by měli "vydržať", záleží kolik měli noční v terku...
listí bych vyhodil, já mám v boudách VLHKOU směs písek/ zemina (krtince nejlepší) tak cca 1 : 1
a na tom vrstvu (do stropu cca 50cm) SUCHÉ slámy a vydrží to celou sezonu bez plísně (březen/duben - říjen/listopad)