Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cerastes cerastes - příjem potravy - zkušenosti

Zdravím všechny,
od července minulého roku chovám 1.0 C. cerastes, v době pořízení byl 1,5 roku starý. Zpočátku příjem potravy naprosto bezproblémový - za 6 až 7 dní jedna střední myš. 4. září poslední sousto, potom dlouhá pauza, 8.2. další myš a od té doby opět drží dietu. Váha stále beze změny + - 160g, takže to si myslím je v pohodě. Něco už jsem našel na netu, asi tři články kde je zmínka o sezoním příjmu potravy zvláště u samců. Je to moje první zmije tohoto druhu, proto mě zajímají vaše zkušenosti a postřehy z chovu, týkající se žravosti / nežravosti těchto zmijí. Předem dík za odpověď všem.

Nechtělo se mi zakládat nové vlákno, takže dotaz vkládám sem:
Hrozí při dočasném společném chovu nestejně velkých jedinců cerastesek kanibalismus? ...(nemám teď na mysli náhodný pozření bezprostředně po krmení hlodavci).
Cerastesky chovám už víc jak 10 let a nikdy jsem nepozoroval ani náznaky kanibalismu (a to ani po zmíněném krmení hlodavci!). To jsem ale vždycky choval spolu jedince cca stejného stáří a velikosti, ... a mám takové tušení, že se tu někdo v minulosti zmiňoval o kanibalismu u mláďat.
V současnosti tu mám dva nepříbuzné samce (NZ 2007 / cca 50 cm + NZ 2010 / cca 30 cm), velikostní rozdíl je už na první pohled patrný a zatím obě zvířata chovám odděleně. Potřebuju ale třeba teď pomalu řešit zimování a nerad bych o menšího přišel.
Předem díky za odpověďi (případně za každý názor zkušenějších).

Taky nechci zakládat nové vlákno. Pokud byste někdo věděli o někom, kdo je odchovává a čeká snůšku, budu rád za info. Sháním juvila 0.1, ale vzhledem k mým "zkušenostem" rozkrmenou... Ideálně C. Cerastes Cerastes rohatou formu.

P.S. Njn, jste mě zlomili :-D