Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Housenka

Ahoj!
Před pěti dny jsem našla pod javorem (klen) housenku. Je zelená a na zadečku má trn. Už se mi zabalila do "hedvábí" ale já nemůžu zaboha přijít na to, co je to za druh. Buhužel jsem si ji nevyfotila než se mi zabalila a nechce se mi (a řekla bych že se to ani nemá) ji rozbalovat. Nenašla jsem ji nikde a nemám žádnou odbornou literaturu. Proto bych se vás ráda zeptala jestli mi někdo nepomůžete? Kdybyste přeci jen na fotce trvali vyfotila jsem ji už zabalenou, ale z toho to moc nejde poznat... :-( Děkuji

No, proč by to nemohla být můra? Je jich u nás skoro 50 druhů, tak rpoč ne? největší (Catocala fraxini) ma v rozpeti urcite 10 centaku. Zminěné blýskavky (Amphipyra) mají v rozpětí tak 6 centimetrů, žadná prťata. Tohle nemá trn na zadku, má to maximálně zvedlou lištu, ale ne trn. Tohle není lišaj ani náhodou.

asi nejlepší by bylo, kdybys ji vyfotila (abys kdyžtak věděla, cos to našla) a pak ji vrátila přesně na to místo, kdes ji našla. Housenka už se o své zazimování postará sama...pokud ji budeš držet doma v pravděpodobně nevyhovujících podmínkách, když ona se chce zazimovat, tak ti s velkou pravděpodobností umře.