Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želva nádherná - nechce plavat

Dobrý den,
v lednu jsme dostali želvu nádhernou. Akvárko jsme vybavili topítkem, filtrem, lampička světelný zdroj, druhá lampička UVB zdroj. Hladinu vody zvyšuji s růstem želvičky tak, aby když se natáhne, dosáhla nad hladinu vody. Želva ale jenom chodí po dně a nechce plavat, akorát rychlý úprk předvede, když se něčeho lekne. Také je pořád ve vodě, jenom když nejsme doma, tak vyleze na souš. Je nějaký způsob, jak si želvu ochočit? Máme jí už 5 měsíců a pořád se nás bojí. I když dáváme na špejli kousky kuřecího masa, tak jsme ji doposavad neuplatili.
Předem děkuji za radu.

želva není pes, nedá se ochočit, maximálně se naučí brát z ruky, mě takhle berou želvy žížaly.

želva neplave, protože nemá dost vody, aby plavala. je potřeba zvýšit hladinu vody. pokud má želva bezpečnou šikminu jako výlez na souš, není problém pro 5cm želvičku mít 12-15 cm vody.