Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva se neustále sápe po skle

Dobrý den, máme cca dvou letou želvu zelenavou, v teráriu 120x40,pod světlem má asi 36°, teď v létě mimo světlo asi 25°, v zimě kolem 20 ve vlhké části. Pořád se nám sápe po skle, chodí z jedné strany do druhé a snaží se dostat ven, bouchá do toho skla a je to už celkem nepříjemné. Nevíte co by jí mohlo chybět? Krmíme jí lučním kvítím, pampeliškami, jitrocelem apod..Vodu tam má, domek taky, i kmeny na přelézání.
Děkuji za rady

Želvy jsou hrozně tvrdohlavý a akční zvířata, co já vím. Asi by se prostě ráda venčila každý den... má svůj názor a hotovo! ;-) Nám, když je dobře nažraná, narosená a zahřátá, leguán taky dělá opičárny, aby vysvětlila, že chce okamžitě na procházku... rozumím tomu, terárko má sice velké a slušné, ale pořád je to terárko...

Náš leguán reagoval stejně řadu let. Když jsem mu pořídil výbojku MegaRayku, zamiloval si to místo pod reflektorem natolik, že z terária vylézá jen nerad. Když jsem ho v minulých teplých dnech dával na balkon na první sluníčko, rychle jím pohrdl a vydal se pěšky "domů" do terária, protože před nějakými 30C na pravém moravském slunci dal přednost raději umělému UV s teplotou 45C pod zdrojem :) Berme to jako reklamu na dobré lampy :-D

to dělám, bohužel často nemůžu, kvůli psovi, ten by ji nejradši zakousnul :D ale budu pomalu zkoušet jí nechávat venku, problém je že když ji dám lozit po zemi, tak místo aby se vyběhala stojí a hledí, ikdyž je už zvyklá a prolezla si to tady už křížem krážem..No bude si muset asi zvyknout holka, a já taky:-D

:D helmu jí asi nedám, ale ona fakt sprintuje, v životě sem to neviděla...
od rána od půl 6 ještě potmě už zas bouchá, fakt se to nedá vydržet, když mám to terárko u hlavy..
Napadlo mě dát jí tam nějaký karton na to sklo, aby se aspoň trochu ty nárazy ztlumilo..

Mám taky několik těhle běhavců, ikdyž mladších, ale musím říct, že když můžou, tak se prostě vyvalují pod UVčkem a sluní se. Lozí ráno než se to jejich oblíbený místo vyhřeje a občas večer, když se zhasne, než se zahrabou. Jediný co mě napadá, kromě doporučovaný procházky, nebo umístění na slunce, je to UVčko - zkusit jiný, třeba jí bude víc sedět a bude se pod ním raději válet.