Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osvětlení do teraria pro agamu koč.

Zdravím,
máme už asi rok agamu kočičinskou a momentálně se jí vyrábí na zakázku nové terárium. Chci poprosit o radu,jaké osvětlení zvolit. Terárium je velké 120x90x80 cm (vxšxh). V terárku co má teď , má jednu žárovku a jednu UVB zářivku..do nového terária jsme si nechali přidělat těleso na zářivku, takže počítáme s jednou zářivkou a zbytek budou žárovky. Jak silnou UVB žárovku/zářivku doporučujete a kolik žárovek /zářivek umístit aby bylo terárium dostatečně vytopené? Děkuji za každou radu..:-)

Vlevo je políčko hledat....věřím že už se to tu hodněkrát řešilo..Do tohoto terárka bych možná zvolil 70W Solar Raptor v provedení flood a pak bych přidal nějakou halogenku na dovyhřátí...Musíte si uvědomit že výbojka musí být minimálně 40 cm nad zvířetem...a musí být dobře větraná (ta výbojka).Z tohoto důvodu si myslím že by vám jen ta výbojka to terárko nevyhřála ale chce to zkusit a změřit....a pak doplnovat vhodnýma výhřevnýma žárovkama..na strop bych dal určitě nějakou trubici T5..lepší by byli dvě ať má pěkný světlo ale to už záleží na Vás kolik chcete investovat...
http://www.terashop.cz/index.php?page=shop.product _details&flypage=flypage.tpl&product_id=141&catego ry_id=25&option=com_virtuemart&Itemid=1

Jinak tu výbojku bych koupil v celým setu i s kabelama a předřadníkem.

S tou Raptorkou 70w mám zkušenost u chameleonů. Ve vzdálenosti 40 cm od zvířete jsem naměřil ke 40C nebo lehce pod. Už to žádnou další žárovkou nedoplňuji, a pokud jde o světelné podmínky, Raptorka je opravdu intenzivní a i na tu vzdálenost terárium krásně prosvítí. Myslím, že zářivky nebudou v případě použití téhle výbojky nutné - tedy záleží samozřejmě i na vybavení terárka, na hustotě osazení atd., protože ta výbojka by to nemusela prosvítit až dolů, když bude mít v cestě překážky. Kočinčině bych asi dopřál přece jen ještě větší pařák, takže se rovněž přimlouvám za kombinaci plošná Solar Raptor 70w + nějaká bodovka, ať má agama na výhřevném místě teplotu i přes 40C.