Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rosnice Sinna - Apatická, Nejí, Nehýbe se, Poškozené končetiny

Dobrý den,
před cca 2 týdny jsem na burze pořídil tuto žabku vypadala zdravě.

Od jejího zakoupení ale vše jde z kopce terrárium má vlhké velké a dobře větrané s místy na prolézání ale celý den leží na místě kam se položí je apatická většinou spí s polouzavřenými víčky , ztmavla její kůže na zadní části se jí vytvořil menší výrostek a s politováním mohu říci že jsem jí delší dobu na radu nechal v klidu /nechtěla jíst a stále nejí/ a dnes jsem si všiml že jí vystupují z končetin kosti - poškozené prsty /jeden na noze a druhý na přední končetině/ ... dost mě to mrzí chovám spousty zvířat a jediný kdo to špatně nese je ona

Pokud někdo poradí co a jak dělat budu rád

To je žába z odchytu nebo import? kdyžtak sem hoď fotku žáby a ubikace, a trochu popiš podmínky. důležitá je třeba teplota a vlhkost. Podle popisu je žába z něčeho hodně streslá a to zřejmě taky bude důvod neaktivity a odmítání potravy. co se týče těch "poškozených prstů", to nevim co si pod tím představit- to je má odřené, nebo jenom jak hubne tak jí začínají být vidět kosti?

Bohuzel jeji puvod se jiz nedozvim , Teplota 25-27 vlhkost 60-80% , momentalne ji mam v mencim karantenim terrariu kde ma misku vody do ktere vcer prelezla - mala vlhkost by byt nemela ,, svetlo velice mirne pomoci LED asi 10W zarovka na 40*40*40cm prostoru spousty schovavani kury mechu a kytka jedina , poskozeni prstu doslova ji lezou kosti z prstu prsty odpadaji z kosti omlouvam se nevim jak to lepe popsat nechci ji brat do ruky kvuli detailni foto aby nebyla ve stresu ubikaci mohu zaslat ale jak rikam je to karantenni terrarium je velice stridme dle meho nic nerikajici byla v paludariu 150*60*60 sama s velkou vodni nadrzi a mnoho druhy kvetin a od prvniho dne si zalezla a nereagovala ...

pokud jí odpadávají tkáně, tak má asi nějakou infekci. Mohla být odřená a infikovalo se jí to, to je u obojživelníků časté. bohužel taky celkem často fatální. Zkuste ji vykoupat v akriflavinu nebo jiném akvaristickém preparátu na bázi metylénové modři. Jinak led světlo pro zvířata moc dobré neni, hodně ledek je stresuje. Ale foto by bylo lepší, četla jsem jsem to po vás asi 4x, než jsem jekž takž pochopila, co vlastně chcete říct.

Drive svetlo UVB zarivka + Zarivka na lepsi barevne podani , pote v karantene klasicke UVB 2 , posledni dva dny LED kvuli tmavsimu prostredi pro zabku

Omlouvam se za poddani jsem z ni dost spatnej a nevim co driv =)

foto https://picasaweb.google.com/RobMoravek/NemocZabka ?authkey=Gv1sRgCPOy-5y6g5X4Gw#

je tam prostredi celho momentalniho terraria na karantenu , je tam zaber jak travi cas cca 24h denne aa nasledne foto z me ruky na poskozeni koncetin

zřejmě nějaká infekce, ale to je u žáby hodně blbý, bude mít už dál v těle a asi ji bohužel nezachráníš... jinak to terárko moc dobré neni, mají raději hladké plochy, na kterých mohou sedět. UV je pro žáby zbytečné, spíš ho až nesnáší...ale to je jedna, ta žába stejně půjde do háje.

dejte žabku do karanténí ubikace bez jakéhokoliv substrátu, jenom s úkrytem a miskou s vodou. můžete s ní zkusit zajít k veterináři, co umí plazy a obojživelníky, dá jí nějaká antibiotika, ale ta naděje že se žabka zachrání je dost minimální. Většinou obojživelníci když jsou na tom takhle, tak se je nepodaří zachránit, protože brzo dostávají celkovou sepsi. Ona už si žabka asi něco přivezla ssebou, mohla mít nějakou oděrku, které jste si při koupi nevšiml... u těch žab je to hned. Buď se jim to v dobrých podmínkách brzo zahojí, nebo se to infikuje a to je pak většinou brzy konečná.